Zabıta Balonlarına El Koydu, Gözyaşları Yürekleri Dağladı!

502
https://www.youtube.com/watch?v=ccZBx3v1aJ8
Yayın tarihi 12 Temmuz 2019 -
Haber-Foto: Tolga Yılmaz Kayseri’nin nüfusu en büyük ilçesi olan Melikgazi’de Belediye zabıta ekipleri, balon satan gencin balonlarına el koydu. Baloncu genç, “Bırakın abi eve ekmek götürecek param yok” dedi. Yoldan geçenlerin ısrarına rağmen Zabıtalar gencin gözyaşlarını akıttı. CHP Melikgazi Meclis Üyesi Halil Yağmur duruma tepkisini gösterdi ve takipçisi olacağı sözünü verdi.
Melikgazi Belediyesi bağlı zabıta ekipleri, kentte yaptıkları denetim esnasında balon satan bir gencin balonlarına el koydu. Yoldan geçenler duruma tepki gösterse de zabıtalar gözü yaşlı simitçinin baloncunun balonlarını iade etmedi. Tepkili vatandaşlara ise zabıta ekipleri, “Siz karışmayın” şeklinde çıkışta bulundu.
CHP’li Meclis Üyesi Takipçisi olacağı sözünü verdi
Durumu anlatan videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Halil Yağmur, olayın takipçisi olacağı sözünü verdiği paylaşımına şu sözleri not etti: “Ne yazık ki, bu görüntüleri üzülerek izledim.
Gönül Belediyeciliği diyerek yola çıkanlar, gönülleri kırmakla kalmayıp, psikolojik olarak da tahribata sebep oldular. Bu görüntüler, Kayseri Kamuoyu’nun vicdanını sızlatmıştır.
Ülkemizde, hemen hemen hergün konkordato ilan eden firmalar varken, ekmeğin, aslan’ın midesine indiği, açlık sınırının asgari ücretin üzerinde olduğu dönemde, Belki bi öğrenci, belkide geçimini simit ve balon satarak sağlayan genç kardeşimize yapılan bu müdahale kabul edilemez.
Biz gençlere sahip çıkalım, kötü alışkanlıklara bulaşmasınlar derken, birileri gençleri kötülüklerin kucağına itercesine iş yapıyor.
Melikgazi Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin, genç kardeşimize yapmış oldukları bu davranıştan ötürü kınıyor, bu konuyu, ilk Meclis Toplantısında gündeme getirip, takipçisi olacağımı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum.”
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle