TRT yayınını kesmeye çalışan mühendis o evde yakalanmıştı AKAY’IN KATILDIĞI O DÜĞÜN!

207
Yayın tarihi 6 Mart 2020 -
Haber: Azim Deniz – 15 Temmuz hain darbe gecesi darbeci askerlere destek vermek için TRT yayınını kesmeye çalışan mühendis Niyazi Akalın ile teyzesinin oğlu Cihan İpekçi 17 Ağustos 2016’da Yozgat’ta yakalandı. 2018’de FETÖ’cü Cihan İpekçi’nin kardeşi İbrahim İpekçi evinin önündeki sokak düğünü ile evlendi. Ve o düğüne Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da katıldı.
POLİS İLE JANDARMA OPERASYON İLE O EVDE YAKALAMIŞTI
17 Ağustos 2016’da darbecilere TRT yayınını kesmek için destek veren mühendisi yakalamak için başlatılan çalışmada Yozgat’ta polis ve jandarmayı gören Cihan İpekçi’nin yakınları kargaşa çıkardı. Bu sırada polis ve jandarmayı görünce zanlılar Niyazı Akalın ile Cihan İpekçi kaçmaya çalıştı. Cihan İpekçi’nin annesinin, oğlunun bilgisayarını ve kimlik ile cüzdanını camdan atıp kırmak istedi. Önce, Cihan İpekçi, Yozgat’ın Yenifakılı ilçesindeki evinin yakınındaki okul bahçesinde ağaçlık yerde polislerce yakalandı. İpekçi, dalga geçer gibi, atleti ile çay içip erik topladığını söyledi. Bu sırada polis, yine ağaçlıkta bir kişinin saklandığını tespit etti. TRT yayınını kesmek için darbecilerin yanında götürdüğü mühendis Niyazi Akalın’ın, arkadaşının yakalandığı 5 metre mesafede ağacın altında gizlenirken polislerce fark edilip yakalandı. TRT’nin Ulus’taki yerleşkesi ve Digiturk binasının işgaline ilişkin, 57’si tutuklu 93 sanığın yargılandığı davada, “Anayasanın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçunu işlediği gerekçesiyle 23 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 35 sanığa da müebbet hapis cezası verildi.
O EVDEKİ DÜĞÜNE AKAY DA KATILMIŞ
28 Temmuz 2018’de FETÖ’cü Cihan İpekçi’nin kardeşi İbrahim İpekçi, evlendi. TRT yayınını kesmeye çalışan mühendis Niyazi Akalın’ın gizlendiği o evde sokak düğünü yapıldı. O düğüne Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın da katıldığı ortaya çıktı. O dönem bir kişinin sosyal medyadan canlı yayın yaptığı görüntülerde Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın İpekçi ailesi ile ilgilendiği samimi o anlar görüntülere yansıyor.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle