‘Trafik Terörü’ Mağduru Ailenin Hukuk Savaşı

202
Yayın tarihi 11 Mart 2020 -
MAĞDUR KIZ, 7 AY SONRA OKULUNA KAVUŞTU
(Özel) Haber: Şeref KAHRAMAN, İlhan DENİZ- Kayseri’de 1 yıl önce kazada yabancı plakalı aracın karşıdan karşıya geçmek isteyen 16 yaşındaki genç kıza çarptığı kazada kızın ailesinin hukuk mücadelesi sürüyor. Kaza ile ilgili adeta trafikte terör estiren sürücünün araçlara makas atarak geldiğine dair yeni görüntüler ortaya çıkarken, genç kızın ise birçok sağlık sorununa rağmen 7 ay sonra okuluna ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşadığı öğrenildi. Sürücü olay sonrası serbest kalırken, talihsiz kızın ailesi ise bir an önce adaletin gerçekleşmesini istiyor.
METRELERCE SÜRÜKLEDİ
31 Temmuz 2019’da Melikgazi Köşk Mahallesi, Tunca Sokak’ta meydana gelen kazada karşıdan karşıya geçmek isteyen 16 yaşındaki lise öğrencisi N.E.K. isimli genç kıza, Fransa’da ikamet eden 21 yaşındaki Caner Y.’nin kullandığı CF 597 ZV plakalı araç çarptı. Olay sonrası genç kız metrelerce sürüklenirken, o anlar bir iş yerinin kamerasına yansıdı. Görüntülerde, karşıdan karşıya geçmeye çalışan 16 yaşındaki lise öğrencisine Fransa plakalı JİP sürücüsünün önündeki araçlara makas atarak ilerlerken aracını çocuğun üzerine sürerek çarptığı anlar görüldü.
TALİHSİZ KIZ, HAYATTA KALMAYI BAŞARDI
Lise öğrencisi N.E.K. beyin travması ve birçok yerinde oluşan kırıklardan dolayı bilinci kapalı olarak kaza gününden itibaren bir ay Erciyes Üniversitesi anestezi yoğun bakımda kaldı. N.E.K., yoğun bakım sonrası ortopedi servisinde yapılan ameliyatlar sonrası hayata tutunmayı başardı.
TRAFİK CANAVARI SERBEST KALDI
Sürücü Caner Y. olay günü gözaltına alındı, kızın durumunun ağır olmasına rağmen serbest bırakılınca, sürücünün Fransa’ya gittiği öğrenildi.Kızın ailesi bu trafik terörünün peşini bırakmadı. Sosyal medyada kaza anının paylaşılan videoda kaza öncesi kavşaklardan da görüntüler paylaşıldı. İki araç arasından makas atarak hızla ilerleyen JİP sürücüsü kıza çarpıyor.
SÜRÜCÜ ASLİ KUSURLU ÇIKTI AMA…
Kızın ailesi tarafından yayınlanan görüntülerde şu ifadelere yer verildi: “İşin ilginç tarafı kaza kavşak çıkışında, yayanın geçişini tamamlaması için 2 adım kalmasına ve sürücünün sayısız kural hatası yapmasına rağmen olay yerine gelen trafik kaza ekiplerince düzenlenen kaza tespit tutanağında kavşaktan hiç bahsedilmeyerek ve çocuğun geçtiği yer farklı bir yer olarak belirtilmiş ve eşit oranda kusur verilmiştir. İşin ilginç yanı ise bu raporda kamera görüntüleri ile sabit denilmiştir. Olay yerinde çekilen ve adliyeye gönderilen dosya için çekilen fotoğraflarda aracın her yerinden fotoğraf alınmış ancak kavşakla ilgili hiç fotoğraflama yapılmamıştır. (Birini suçtan kurtarmaya çalışsan bundan fazlasını yapamazsınız). Sürücü ilk gün gözaltına alınmış çocuk bilinci kapalı yoğu bakımda ve hayati tehlikesi olmasına rağmen sonrasında serbest bırakılmış, Fransa’ya gitmiştir. İlerleyen süreçte kaza raporuna yapılan itirazda bilirkişi sürücü tam asli kusurlu yaya kusursuz bulunmuş, bu rapora yapılan itirazda ise adli tip trafik ihtisas kurulunca, trafik kanunda kavşak ve yaya geçitlerinde geçiş önceliği yayada olmasına rağmen sürücüyü asli kusurlu, yayayı tali kusurlu bulmuştur.”
7 AY SONRA ARKADAŞLARINA KAVUŞTU
Adli sürecin devam ettiği belirtilirken, lise öğrencisi N.E.K.’ninbirçok sağlık sorununa rağmen 7 ay sonra okuluna ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşarken adaletin gerçekleşmesini beklediği öğrenildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle