Suriyeli’den köpeğe ‘sopalı’ eziyet

433
https://www.youtube.com/watch?v=pXzKim591Fg
Yayın tarihi 5 Şubat 2020 -
Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de Suriye uyruklu bir şahıs tarafından binanın teras katında bir köpeğe elindeki sopa ile saldırarak, eziyet edildi. Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Suriyeli’ye 947 TL adli para cezası uygularken, köpeğin hayati tehlikesinin olmadığı, vücuduna aldığı darbelerin etkisiyle yer yer ödem oluştuğu öğrenildi.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne yapılan ihbar neticesinde bir köpeğe eziyet eden kişiye İdari Para Cezası uygulandı.
Melikgazi ilçe sınırlarında bulunan Kılıçarslan Mahallesi sınırlarında meydana gelen olayda görüntülerde de yer alan köpeğe eziyet eden Suriye uyruklu bir kişiye Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nce947,00 TLidari para cezası uygulandı.
Dövülen köpek ekipler tarafından gerekli bakım ve tedavisi yapılmak üzere Kayseri Molu Geçici Köpek Bakımevi’ne gönderildi.Barınakta takibi yapılan köpeğin hayati tehlikesinin olmadığı, vücuduna aldığı darbelerin etkisiyle yer yer ödem oluştuğu veteriner hekimce belirtildi.
Gelişen olayların ardından eziyet edilen köpek duyarlı bir vatandaş tarafından sahiplenilerek tedavi ve bakımın yapılması için özel bir kliniğe götürüldü.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle