SON AMİGO, BAKIN NASIL HASTANEYE YATMIŞ!

298
https://www.youtube.com/watch?v=Q2r7HAUC7xw
Yayın tarihi 2 Ocak 2020 -
(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Eski Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği’nin basın sözcüsü Mehmet İncialan, Kayserispor sevdalısı, tribünlerin sevilen siması Mustafa Salkım (Amigo Elifoğlu) ile tribünde yaşadığı anısını anlattığı videoyu sosyal medyada yayınladı, gülmekten kırıp geçirdi.
8 Şubat 2002 tarihinde hayatını kaybeden Kayserispor amigosu Elifoğlu’nu taraftarlar halen rahmetle ve özlemle yad ediyor.
Yeri asla doldurulamayacak olan ve asıl adı Mustafa Salkım, taraftarların gönlünde Amigo Elifoğlu lakabıyla taht kurdu. Salkım, 30 yıl fahri amigoluk yaparak pek çok insana sporu sevdirdi.
Eski Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği’nin basın sözcüsü Mehmet İncialan, Kayserispor sevdalısı, tribünlerin sevilen siması Mustafa Salkım (Amigo Elifoğlu) ile tribünde yaşadığı anısını anlattığı bir video çekti. 2016’da yayınladığı ve halen çok sayıda taraftarın gülerek izlediği videoda efsane Amigo Elifoğu’nun hastanede tedavisinin yapılması için çevirdikleri dolapları anlattı.
‘bu videoyu izlemeyen çok şey kaçırır. Gülmek garanti’ diyen İncialan, efsane Elifoğlu Kayserispor’un meşhur tombul amigosunun vefatından 1 kaç sene önce rahatsızlıkları olduğunu söyledi.
İncialan, Elifoğlu ile olan anısını şöyle anlattı: “Burada Fenerbahçe ile Kayserispor maç yapacaktı. ‘Sen dümenden bir kriz geçir, seni ambulansla hastaneye gönderelim, tedavi olursun’ dedim. O da ‘ya hastanede rehin kalırsak’ deyince ben de ‘koskoca amigosun, kriz geçir sen, Kayserispor sana sahip çıkar’ dedim. Bu fikir kafasına yattı. Maç günü dernekte arkadaşlara işaret verildiğinde ‘ambulans buraya’ diye bağıracaksınız, Elifoğlu’nu hastaneye göndereceğiz, tedavi olacak. Herkes olayı anladı, tribünde yerimizi aldık. Futbolcular ısınıyor, Elifoğlu elindeki Kayserispor bayrağını alıp stada girdi, ortaya dikti, tribünü saygıyla, özenle selamladı. Koşarak bir kaleye varıp gol oldu, yuvarlanarak girdi, bütün stat ‘gol’ diye bağırdı, Rüştü şaşırdı, koşuyor bir tane daha gol oluyor, taraftarları coşturuyordu. Polis zoruyla, Elifoğlu tribüne gönderildi.”
Elifoğlu’nun stada gelen insanları hem eğlendirip, hem de taraftarları ısınma turlarına başlattığını söyleyen Mehmet İncialan, “Maç başladı, yenik duruma düştük, sahamızdan çıkamıyoruz. Elifoğlu, bizim takımda iş yok derken penaltı kazandık. Hemen bebelere dedim ki ambulansı çağırın dedim, sloganlar atılmaya başlandı, Elifoğlu ayakta duruyor, ‘yat hadi yat, imanımız gevredi’ dedim, Elifoğlu ‘bari penaltıyı izlesem’ dedi, biz yatırdık bunu, yavaş yavaş ambulans sedye ile indiriyor. Elifoğlu sessizce dedi ki ‘gazeteciler geldi mi’, ben de ‘geldi baba geldi, flaşlar patlıyor ama eşofmanın sıyrılmış, kıçın görünüyor, eşofmanı çek de sosyeteye rezil olmayalım’ dedim. O da ‘lan ben krizdeyim, sen çek’ dedi. O sıra ambulansa bindirdik, o maçı 3-1 kaybettik. Ertesi gün Elifoğlu’nu ziyarete vardık, ‘Haseki başkan burayı aramış, ‘aman hasta benim hasta, ne gerekiyorsa ilgilenin’ demiş. Daha sonra çiçek göndermişler, bütün tedavileri yaptırdı, 15 gün hastanede kaldı, kulüp tarafından masrafları ödendi. Rahmetlinin ben de çok anıları var. Onun stada nasıl hakim olduğunu, tek başına stadı nasıl coşturduğunu ben çok iyi bilirim. Son amigomuzdur” diye konuştu.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle