Şehitlerin anıldığı gün ‘anıt durak’ tartışması

393
https://www.youtube.com/watch?v=Mlow34sIurk
Yayın tarihi 18 Aralık 2019 -
Haber: Şeref Kahraman / Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Aralık Şehitleri için olayın yaşandığı yerde anıt durak yapıldı ancak projeye uygun yapılmayan anıt durak tepki çekmeye devam ediyor. Kalleş saldırının üçüncü yıldönümünde anıt durak önünde Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ile vatandaşlar arasında ‘anıt durak’ tartışması yaşandı.
Kayseri’ de 17 Aralık 2016 tarihinde izne çıkan 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu otobüse kalleş PKK terör örgütü tarafından bombalı araçla haince saldırıldı ve 15 askerimiz şehit olmuştu.
27 Eylül 2017’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Anıt Durak’ın şehitlerimizi temsil eden taş bloklardan oluşacağı, anıtı oluşturan 15 taş bloğun her birisine şehitlerimizin isimleri, doğum tarihleri ve doğum yerleri yazılacağı ve taş bloklar arasında kalan bölümlere özel aydınlatma elemanları yerleştirileceği belirtilmişti.

Bu sürede Büyükşehir Belediyesi tarafından hain saldırını yaşandığı yere Anıt Durak yapılsa da projeye uygun yapılmayan anıt durak tepki çekmeye devam ediyor.

Kalleş saldırının üçüncü yıldönümünde anıt durak önünde Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ile vatandaşlar arasında ‘anıt durak’ tartışması yaşandı. Vatandaşlar, bu anıtın şehitlerimiz uygun olmadığını, projeye uygun yapılmadığını söylediler.

Mehmet İncialan isimli bir vatandaş o yaşanan tartışmaya ait videoyu sosyal medyada paylaşarak, “Konuşma programı bitince alandan ayrılırken sesimi duyup konuşmama engel olmak için gelen ve tüm çabasına karşılık başarılı olamayan şehit yakınları harp malulü gaziler dernek başkanının konuşmama müdahale etmesi ve çıkan tartışma. Başkan anıttaki eksikleri dile getirmemi istemedi, ama kendisi bu eksikliklerden hiç bahsetmedi” dedi.

İncialan ayrıca Gaziantep’li şehidimiz Mesut Yaşar’ın annesinin “Benim oğlum 1992 doğumludur. Nüfusta da öyledir. Buraya yanlış yazmışlar” dediğini iddia etti.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle