Seçimlere daldılar, Erciyes’i unuttular

337
https://www.youtube.com/watch?v=Tr6t3IwqS2w
Yayın tarihi 11 Aralık 2018 -
Ruslar çim kayağı mı yapacak?
(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde Aralık ayının ortasına yaklaşılmasına rağmen kayak sezonu halen başlamadı. 10 milyon Euro verilerek alınan suni kar üretme makinaları çalıştırılmazken, Erciyes’in karsız halini görenler ‘Ruslar çim kayağı mı yapacak?’ yorumları yaptı.
Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes’te, geçtiğimiz yıl son yağışlar ve suni karlama makineleriyle yapılan çalışmalar sonucu 30 Kasım 2017 tarihinde kayak sezonu başlamıştı. Bu sezon ise Aralık ayının ortasına yaklaşılmasına ve Erciyes’e kar yağmasına rağmen suni karlama makinalarının çalıştırılmaması tepkilere neden oldu. Birinci etapta 2 milyon, ikinci etapta ise 8 milyon olmak üzere toplam 10 milyon Euro verilerek satın alınan yapay kar makinalarının çalıştırılmadığını söyleyen tesis yetkilileri, belediye yetkililerinin ilgisizliğinden yakındı.
Erzurum, Sarıkaya ve Uludağ gibi ünlü kayak merkezlerinde kayak sezonun açıldığı öğrenilirken, Erciyes Dağı’nda halen kar üzerinde otlar görülüyor.
Erciyes’in karsız halini görenler ‘Seçimler yaklaştı, siyasetçiler ve belediye yetkilileri seçimlere daldılar. Erciyes’i unuttular. Ruslar, Polonyalılar ve Ukraynalılar çim kayağı mı yapacak?’ yorumları yaptı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bir turizm yatırımcısı gibi ülkemizdeki ve yurt dışındaki fuarlarda Erciyes’i tanıtıyoruz. Geçen yıl direk uçuşla her hafta Rusya’dan turistler geldi. Bu yıl Rusya’ya iki ülke daha eklendi. Polonya ve Ukrayna’dan da direk uçuşla turistler gelecek. Böylelikle direk uçuş yapılan ülke sayısı üçe çıkmış oldu” diye konuşmuştu.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle