Sarıoğlan’da iğrenç olay

563
https://www.youtube.com/watch?v=JQiHO2KGlHA
Yayın tarihi 26 Temmuz 2019 -
Annesi ve ablası 13 yaşındaki kızı sigara parasına…
Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde 13 yaşındaki kız çocuğu, annesi ve ablası tarafından sigara parasına 7 kişiye pazarlandığı iddia edildi. Yakalanan şüphelilerden mağdur kızın ablası dahil 6’sı tutuklandı.
Sarıoğlan ilçesinde babası ve annesi ayrı yaşayan 13 yaşındaki kız çocuğu maddi imkansızlıklar nedeniyle Sevgi Evleri adı verilen yurda yerleştirildi. İddiaya göre yaz tatili nedeniyle Sarıoğlan ilçesine dönen kız çocuğu B.K. annesi G.K. ve 18 yaşına kadar Sevgi Evleri’nde kalan daha sonra 19 yaşına girince eve dönen abla B.K. ile beraber yaşamaya başladı. Anne G.K. ile 19 yaşındaki abla B.K., 13 yaşındaki kız çocuğu B.K.’yi ilçedeki yaşı büyük erkeklere sigara parasına pazarladığı iddia edildi.
Yapılan şikayet üzerine Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Sarıoğlan Emniyet ekipleri yaşları 16 ila 26 olan 7 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerden İhsan B.(22), Tolga Y. (26), Ertuğrul T. (21) Mehmet E.K. (23) ve Muhammet M.C.A. (19) ile yaşları küçük suça sürüklenen çocuklar S.B. (17) ile M.T.(16) Sarıoğlan İlçe Emniyet Amirliği’nde alınan ifadelerinde isnad edilen suçu kısmen kabul ettikleri öğrenildi.
Şüphelilerden İhsan B.(22), Tolga Y. (26), Ertuğrul T. (21) Mehmet E.K. (23) ve Muhammet M.C.A. (19) Sarıoğlan Sulh Ceza Hâkimliği tarafından ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, şüpheliler S.B. (17) ile M.T.(16)’nin ise olay tarihi itibari ile yaşlarının küçük olmasına müteakip denetimli serbestlik hükmü uygulandığı öğrenildi. Bu şüphelilerin dışında mağdur kız B.K.’nin ablası B.K.’nin de tutuklandığı ilk gelen bilgiler arasında.
ÇOCUĞA PSİKOLOJİK DESTEK
Öte yandan mağdur kızın babasının 7 yıldır hiç arayıp sormadığı, Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürlüğü’nden sosyo ekonomik destek aldığı ortaya çıktı. Ayrıca mağdur kız B.K.’nin Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürlüğü’nde istismara uğrayan çocuklar için kurulan Çocuk Destek Merkezi’nde psikolojik ve sosyolojik destek verildiği öğrenildi.
İfadesine başvurulan B.K., şüphelilerin kendisine Güzelyazı Mahallesi İstasyon Caddesi’ndeki tren vagonlarında cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. [Foto: DHA]
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.