“Şanlı Türk Bayrağı” sergisi ve konferans

617
https://www.youtube.com/watch?v=tb1V5wHtrHg
Yayın tarihi 17 Temmuz 2019 -
Haber: Abdullah Alpay / Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Şanlı Türk Bayrağı” konulu serginin açılışı yapıldı.
ERÜ 15 Temmuz Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe, Vali Şehmus Günaydın, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, MHP İl Başkanı Serkan Tok, ERÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, KAYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu, KAYÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Semra Aksoylu, ERÜ Genel Sekreter Yardımcıları Doç. Dr. Kasım Özgen ile Venhar Çokkeçeci, fakülte dekanları, akademisyenler, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.
Etkinlikte ilk olarak 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Şanlı Türk Bayrağı” konulu serginin açılışı yapıldı.
Sergi açılışının ardından konferansa geçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitler için dua, 15 Temmuz konulu video gösteriminin ardından konferansın açılış konuşmasını Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış yaptı. Açılış konuşmalarının ardından 2. Sınıf Emniyet Müdürü Gazi Halit Aziz Yılmaz, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kemal Bayram “Askeri Darbe ve 15 Temmuz”, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alim Yılmaz “Türkiye’de Darbe ve Direniş” konularında birer konuşma yaptı.
Etkinlik, konferansın konuşmacılarına, Kayserili 15 Temmuz şehitlerinden Cennet Yiğit ve Kübra Doğanay’ın ailelerine, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, ve Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Osman Balcı’ya plaket takdimi ve Erciyes Üniversitesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle