Pastırma dilimledi, sucuk içi yedi: ”On numara”

399
https://www.youtube.com/watch?v=5a1Mxclm-t0
Yayın tarihi 13 Aralık 2019 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman, Ece Eraslan / Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çeşitli program ve ziyaretlerde bulunduğuKayseri’de esnaf ziyaret etti. Pastırma dilimleyen, sucuk yiyen Bakan Albayrak, “On numara. Başka şehirlerimizin pastırmaları da güzel ama Kayseri’nin pastırması ayrı bir güzel” dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaretinin ardından protokol üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Bürüngüz Cami’nde cuma namazını kıldı. Cuma namazının ardından Bakan Albayrak, esnafları ziyaret etti.

“KAYSERİ’NİN PASTIRMASI AYRI BİR GÜZEL”

Bakan Albayrak, pastırma ve sucuk satışı yapan esnafları ziyaret ederek, pastırma dilimledi ve yedi. Protokol üyelerine de ikram eden Albayrak, gazetecilerin ‘Kayseri pastırmasını beğendiniz mi?’ sorusuna “On numara. Tabii ki başka şehirlerimizin pastırmaları da güzel ama Kayseri’nin pastırması ayrı bir güzel” diye cevap verdi.

ÖZHASEKİ, “BAKANIM PASTIRMACI OLSANIZ ÇOK ZARAR EDERSİNİZ”

Bir esnafın davetini de geri çevirmeyerek kuş dilimi pastırmayı da yiyen Bakan Albayrak, daha sonra pastırma dilimledi. Dilimlediği pastırmayı Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki’ye ikram edince, Özhaseki, “Bakanım pastırmacı olsanız çok zarar edersiniz” dedi. Bakan Albayrak da esnafa ‘çırak olarak potansiyel var mı?’ dedi. Kayseri’nin olmazsa olmazı sucuk içinin de tadına bakan Albayrak, Kayseri milletvekili Taner Yıldız’a da sucuk içi yedirdi.

Ziyaretin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Nevşehir’e gitmek için yola çıktı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle