Müsevver Askeroğlu Güzel Sanatlar Fakültesi’nde anma töreni

367
https://www.youtube.com/watch?v=de7ytOltrp8
Yayın tarihi 27 Aralık 2019 -
Haber-Foto:Ece Eraslan / Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müsevver Askeroğlu için Güzel Sanatlar Fakültesinde anma töreni düzenlendi.Askeroğlu’nun mezun olan öğrencilerine söylediği “Güle Güle” şarkısını öğrencileri hocalarının arkasından söyleyerek gözyaşları içerisinde andılar.
Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müsevver Askeroğlu çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Saat 11’de Güzel Sanatlar Fakültesinde anma töreni gerçekleştirildi törene Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa çalış,Askeroğlu’nun ailesi, mesai arkadaşları ve öğrencileri katıldı.
Anma töreninde konuşan Rektör Çalış, “Ben Musevver Askeroğlu ile çok yakın değildim ama herkes çok iyiliğiyle bahsederlerdi,inşallah bunun karşılığını öbür dünyada fazlasıyla alır. Ürettiği eserler dünyanın birçok yerinde dinletildi, sanata çok katkısı oldu, ben sevgili ailesine şunu söylemek istiyorum ki Müsevver Askeroğlu hocamızın adını Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yaşatacağız.Büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Allah makamını rahat eylesin, öbür tarafta utandırmasın, biz ondan razıyız, Allah da ondan razı olsun” diye konuştu.
Askeroğlu’nun mezun olan öğrencilerine söylediği “Güle Güle” şarkısını öğrencileri hocalarının arkasından söyleyerek gözyaşları içerisinde sonsuzluğa uğurladılar.
Askeroğlu’nun naaşı, Cuma namazına müteakip Hulusi Akar Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle