MHP’li Ersoy: Vatandaşlarımızın Mağduriyeti Giderilsin

549
https://www.youtube.com/watch?v=gmAjPY5idEQ
Yayın tarihi 4 Temmuz 2019 -
Haber: Eda Özdoğan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de yaptığı konuşmasında, Pınarbaşı ve Sarız İlçelerindeki yaylalarda yaşayan vatandaşların yayla evlerindeki elektrik aboneliği işlemlerinde yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini söyledi.
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, TBMM’de Kayseri’nin Develi’nin Sindelhöyük mahallelerinde yaşayan vatandaşların hazineye devir olan mera arazilerinin bölgede yaşayan vatandaşlara uygun bedelle satışının gerçekleştirilmesi ve Pınarbaşı ile Sarız İlçelerinin yaylalarında yaşayan vatandaşların yayla evlerindeki elektrik aboneliği işlemlerinde yaşadıkları sorunların giderilmesini istedi.
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Develi’deki konu ile ilgili olarak şunları söyledi, “Kayserimizin Develi ilçesi Sindelhöyük mahallesinde parselasyon çalışması yapılarak hazineye devir olan mera arazilerini bir an evvel hazine tarafından orada yaşayan mahalle sakinlerimize uygun bir bedelle satışının gerçekleştirilerek tapularının kendilerine verilmesi beklenmektedir. Bu problemlerin bir an önce çözülmesini elzem olduğunu düşünüyor ilgili birimlerin vatandaşlarımızın mağduriyetlerine hassasiyetle yaklaşacağından şüphe duymuyorum.”
Vatandaşlar, Elektrik Aboneliği İşlemlerinde Sıkıntılar Yaşamaktadır
Baki Ersoy, Mezgitli yaylasında yayla evlerine elektrik aboneliği almak isteyen vatandaşların mağduriyet yaşamamaları gerektiğini savunarak şöyle konuştu: “Kamuoyunda imar barışı olarak bilinen 3194 sayılı imar kanununa eklenen geçici 16. Madde kapsamında vatandaşlarca yapı kayıt bedeli alınmıştır. Her ne kadar yapı kayıt belgeleri düzenlense de vatandaşlarımız kanun kapsamına giren taşınmazların nerede olduğunun ayrımını tam olarak yapamamaktadır. Kayserimizin Pınarbaşı ilçesinde başta Mezgitli yaylası olmak üzere diğer yaylaları yine aynı şekilde Sarız ilçesinin yaylalarında vatandaşlarımız yayla evleri için aldıkları yapı kayıt belgeleri ile elektrik aboneliği işlemlerinde sıkıntılar yaşamaktadır. Bahse konu kanuna ilişkin yapı kayıt belgesi verilmesine ilişkin usul ve esaslar tebliğinde yapı kayıt belgesi alınabilecek taşınmazlar ve alanlar tarif edilmiş bunların dışındaki yapılar için düzenlenen yapı kayıt belgelerinin iptal edileceği ve yapılan ödemelerin geri verilmeyeceği belirtilmiş. Böylece vatandaşlarımız mağdur olmuşlardır. Mağduriyetlerin giderilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.”
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle