MEYDAN’DA 94. YIL HEYECANI

300
https://www.youtube.com/watch?v=DtSGbxJzRa0
Yayın tarihi 22 Ekim 2017 -
Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN / Kayseri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümünde düzenlenecek olan törenlerin provası Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.
29 Ekim Pazar günü yapılacak Cumhuriyet Bayramı törenlerinde herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için hazırlıklar yeniden gözden geçirildi. Cumhuriyet Meydanı, prova nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapatılırken trafik polisi, sürücüleri alternatif yol ve caddelere yönlendirdi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde askeri birlikler, polisler ve öğrenciler, törenlerin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’nda prova için toplandı. Provalar, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ile başlayıp, İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol aracına Vali’yi temsilen iki minik öğrenci binerek, korteji selamladı.
Halk oyunları ve jimnastik kulübünün mini bir gösterisinin ardından, trafiğe kapatılan Cumhuriyet Meydanı’nda askeri birlikler ve öğrenciler, kortej halinde Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacak olan resmi tören geçişinin provasını yaptı. Provalar vatandaşların ilgiyle izlediği görülürken, askerlerin geçişi halktan alkış aldı. Komandolar, meydandan geçişleri sonrası ara sokaktan geçerken, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganları ile sokağı inletti.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle