Melikgazi Belediyesi’nin Araçları Başkan Yardımcılarının Özel Şahsi İşlerine Hizmet Ediyor

309
https://www.youtube.com/watch?v=nq9cMHUsCaQ
Yayın tarihi 29 Mart 2021 -
(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / 2018 yılında, ‘Enflasyonla topyekun mücadele’ tasarrufu ile başlayan karar çerçevesi içerisinde kamu araçlarında tasarruf düğmesine basılmıştı. Cumhurbaşkanın’dan, Bakanlara hatta, muhalefet liderlerine kadar herkes kamuda araç tasarrufu kavgası verirken, Melikgazi Belediyesi bırakın tasarrufu, Hafta sonu pazar günü müdürlerin şahsi işlerine hizmet veriyor.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tüm kamu kurumlarından ve belediyelerden araç sayısıyla ilgili liste istemişti ve 2018 yılında, Kamuda kapsamlı bir çalışma başlatıldı, Bu karar çerçevesinde, kamu araçlarında tasarruf için düğmeye basılmıştı. Ancak, Melikgazi Belediye’sine ait olan kamu araçlarının Belediye’nin Müdürleri tarafından çalışma saatleri dışında kendi şahsi işleri için kullandıklarına dair görüntüler basına sızdı.
Pazar günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, Melikgazi belediyesi Başsöförlüğe ait makamda kullanılan 38 KE001 plakalı resmi Passat marka otomobil, Belediyede çalışan Müdür yardımcısı Ahmet Yalçın’ın evine alışveriş yapmak için kullanılıyor. Görüntüleri çekip haber merkezimize atan vatandaşlar, “gece gündüz tasarruftan bahsedilirken belediye daire başkanları müdürleri, makam araçlarını şahsi işlerinde kullanıyor” diye tepki gösterdi. Melikgazi Belediyesi ‘Dezenfekte yapılması için kullanıldı’ şeklinde açıklama geldi.
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’ndan bu aracın önünde canlı yayın yaparak açıklama yapması bekleniyor.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle