Kulkuloğlu: “Bu seçimde bir şey olmasa bile kesin bir şey olmuştur”

407
https://www.youtube.com/watch?v=_CDaE5Ufkds
Yayın tarihi 19 Kasım 2019 -
Parlak: “Şiddet kabul edilemez”
Haber: Şeref Kahraman / Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi ilçe başkanını seçecek olan mahalle delegeliği seçimlerinin çıkan arbede ve yapılan usulsüzlükler yüzünden iptal edilmesinin yankıları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi 23 ve 24. Dönem Kayseri Milletvekili ŞevkiKulkuloğlu, “Bu seçimde bir şey olmasa bile kesin bir şey olmuştur” diye göndermede bulunurken, Melikgazi İlçe Başkanı Adayı Nurettin Parlak da çıkan kavgada bazı partililerin yumruklu saldırıya maruz kaldığını belirterek, “Şiddet yapanlar, yaptıklarından özür dileyip pişmanlıklarını beyan etmeliler” dedi. CHP Melikgazi İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Cumhuriyet Halk Partisi vandallığa teslim olmayacaktır” denildi.
Geçtiğimiz Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi İlçe Teşkilatı tarafından Mahalle Delegeliği seçimi gerçekleşti. Oy sayma işlemi sonrası ise 33 kişinin olduğu mahallede 42 oy çıkınca salonda bir anda arbede yaşandı. Çıkan kavga sonrası seçim iptal edildi. Sandığa oy atan bazı kişilerin imza atmadıkları da gelen bilgiler arasında.
“ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”
Seçimlerde çıkan kavgada bazı partililerin yumruklu saldırıya maruz kaldığını söyleyen Melikgazi İlçe Başkanı Adayı Nurettin Parlak, “Yoldaşım kardeşim olarak gördüğüm Fikret Börkü’ye atılan yumruğuda, 18 yaşında ki gençler ilce başkanının yanında, gözetiminde il yöneticisi ve kardeşi belediye meclis üyesi kişinin Göktan Sezer’e ve Ufuk Karakuş’a atılan yumruğu da kendime atılmış olarak kabul ediyorum. Şiddet kimden gelirse ve nedeni ne olursa olsun kabul edilemez. Yaptığı hareket hele de infial halinde olmadan pusuyla ve tasarlayarak asla kabul edilemez. Şiddet yapanlar, yaptıklarından özür dileyip pişmanlıklarını beyan etmeliler. Bu insanları bu hale getirenlerde biraz özeleştiri yapsınlar ve kendilerine çeki düzen versinler” diye konuştu.
KULKULOĞLU’NDAN İMALI GÖNDERME
Cumhuriyet Halk Partisi 23 ve 24. Dönem Kayseri Milletvekili ŞevkiKulkuloğlu da sosyal medyadan konu ile ilgili bir açıklama yaparak, yaşanan usulsüzlüğe bir göndermede bulundu. Kulkuloğlu, “Size bir sorum olsa nasıl cevaplarsınız? Sandıktan çıkan oy pusulası 44, oy kullanan üyenin sayısı yani hazirun listesindeki oy kullana ait imza sayısı 33. Kısacası, 33 kişi o sandıkta oy kullanmış ancak sandıktan 44 oy çıkıyor, yani sandıktan 11 oy fazla çıkıyor. Yani sandığın içine gizli bir el, fazladan 11 adet, yani bir avuç oy atmış! Sizce bu nasıl olabilir? Ortada İki aday var. Adayın biri, oy kullanılan ve sandıkların bulunduğu salonun dışında duruyor. Adayın diğeri ise, oy kullanılan salonun içerisinde, yani oy atılan sandıkların başında duruyor. Salonda iki kişi daha var kim olduklarını söylemeyelim. Ben diyorum ki; Bu seçimde “Bir şey olmasa bile kesin bir şey olmuştur” şeklinde konuştu.
‘Size bir ipucu vereyim’ diyen Kulkuloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Hani adını bilemediğiniz ve oylar kullanılırken sandığın başını bekleyen zat,sandıktan bir avuç fazla oy çıkınca kükrüyor!Hani hep o bilindik sözlerle;”Milletin sandıkla getirdiğini ancak millet sandıkla götürür!”Sandıkla mı götürür, sandıkta mı götürür ben pek anlayamadım ama!Neyse dedim ya yukarda;Bu seçimde
“Bir şey olmasa bile kesin bir şey olmuştur.”İstanbullu ikinci seçimde buldu ortaya çıkardı ilk İstanbul seçiminde ne olduğunu.Haydi şimdi sıra sizde !Cevaplayın bu sorumu haftaya 24 Kasım Pazar dediğim seçim tekrarlanıyor. Bulun İstanbullu gibi seçimde ne olduğunu!Bu sorunun doğru cevabını bulanlardan birisini yada bu yazıyı paylaşanlardan birisini”Vahşi Batının Gölgesinden Hızlı Silah Çeken Kovboyu”ilan etmek istiyorum. Nedense içinden geldi.”
“CUMHURİYET HALK PARTİSİ VANDALLIĞA TESLİM OLMAYACAKTIR”
CHP Melikgazi İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şöyle konuştu: “Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer,Geçtiğimiz günlerde İl Danışma Kurulu’nu provoke eden kişiler bu kez de partimizin demokrasi şöleninde sahne alarak, sandıkların açılmasına ve demokrasinin tecellisine engel oldu. Kadınlara bile el kaldıracak kadar gözü dönmüş bu kişiler amaçlarına ulaşamayacak, Cumhuriyet Halk Partisi vandallığa teslim olmayacaktır.Delege Seçimlerimiz, 24 Kasım 2019 tarihinde tekrarlanacaktır. Tüm Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren yoldaşlarımızı demokrasiye ve partimize sahip çıkmak için bir kez daha sandığa davet ediyoruz. Vandalllara, delege simsarlarına bir kez daha hak ettikleri yanıtı sandıkta vermek, demokrasiye sahip çıkmak için görev sırası sizde…”
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle