Komandolar yeri göğü inletti

410
https://www.youtube.com/watch?v=ZQZxaQuiDuk
Yayın tarihi 29 Ekim 2019 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman / Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilişinin 96.yıldönümü Kayseri’de coşkuyla, onurla, gururla kutlandı. Kutlamalarda Kayseri 1. Komando Tugayı’na bağlı komandolar ve piyadeler marşlarla adeta yeri göğü inletti.
PKK ile mücadele için özel eğitilen Kayseri 1. Komando Tugayı’na bağlı komandolar Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törende görkemli bir geçiş yaptı.Savaşla yanmış, yıkılmış bir ülkenin küllerinden yeniden doğuşu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılındaki görkemli törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2 altın madalyaya sahip olan Kayseri 1. Komando Tugayı’nda görevli olan komandolar resmi geçiş töreninin ardından Ahmet Paşa Caddesi’ne yürüdükleri sırada marşlar söylediler. Törene katılan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ve alkışlarla karşılık verirken, komandoların marşları adeta yeri göğü inletti.
TÜRKİYE’NİN İLK KOMANDO TUGAYI
Kayseri’nin güney-doğusunda ve şehir merkezinden 17 kilometre mesafede yer alan Talas’ın Zincidere mevkiindeki 1. Komando Tugayı, Türkiye’nin ilk komando tugayı olma özelliğini taşıyor.
TANK GEÇİŞLERİ YAPILMADI
Öte yandan bu yılki törende önceki yıllarda olduğu gibi tank ve top geçişi yapılmadı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle