Kayseri’ye Azeri gelin geliyor

391
https://www.youtube.com/watch?v=Gnr8XC1utGA
Yayın tarihi 15 Aralık 2019 -
Haber: Şeref Kahraman / AK Parti İl Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı, aynı zamanda gazetecilik öğrencisi Taha Tayfun Bağcı, Azerbaycanlı Nezrin Memmedli ile nişanlanarak evliliğe ilk adımı attı.
AK Parti İl Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı, aynı zamanda gazetecilik öğrencisi Taha Tayfun Bağcı, okulda aynı bölümde öğrenci olan ve bu yıl mezun olan Azerbaycanlı Nezrin Memmedli ile tanıştı. Birbirlerine gönüllerini kaptıran çift, evliliğe ilk adım olan nişan töreni ile nişanlandı.
GreenParadise Düğün ve Balo Salonu’nda düzenlenen nişan törenine Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, AK Parti Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Hasan Nuri Kuş ve basın mensupları ile çok sayıda davetli ve Azerbaycanlı misafirler katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da genç çifte mutluluklar dileyen telgraf gönderdi.

Gelin adayı Nezrin’in Azerbaycan’dan gelen anne, babaları Taliye ve CümşüdMemmedov ile damat adayı Taha Tayfun Bağcı’nın anne, babası Sevilay ile Taşkın Bağcı davetlileri kapıda karşılayarak, tek tek yakından ilgilendi.

Genç çiftin nişan yüzüklerini rektörler Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa kesti. Kur’an tilavetinin ardından mutlulukları gözlerinden okunan çift, gece boyunca eğlenirken, davetliler de genç çiftin mutluluğuna ortak oldu. Nişan töreninin ardından Pazar günü de Bağcı ve Memmedov aileleri Kapadokya’da gezerek, Azerbaycanlı aileye Türkiye’nin güzellikleri tanıtıldı.

Kayseri Deniz Postası ailesi olarak bizler de evlilik yolunda ilk adımı atan genç çiftimizi kutlar, ömür boyu mutluluklar dileriz.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle