Kayserispor’u ‘Büyük İkramiye’ Bile Kurtarmaz

352
https://www.youtube.com/watch?v=J7zUNI9Xdhw
Yayın tarihi 30 Aralık 2019 -
(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Diyanet’in şans oyunlarının yasal ama haram olduğu fetvası verdiği ve Milli Piyango İdaresi tarafından her yıl düzenlenen yılbaşı çekilişinde bu yıl ikramiye tutarı 80 milyon. Peki, bu tartışmalar altında hayalleri süsleyen büyük ikramiye 80 milyon TL ile neler alınır, neler yapılır, ya da neler yapılmaz? 80 milyon TL ile yatlar, katlar, helikopterler, torbalar dolusu altınlar alabilecek olan talihli, sadece sezon sonuna kadar 331 milyon TL borcu olan İstikbal Mobilya Kayserispor’un borcunu ödeyemez.
Kayseri 34 yıldır seyyar Milli Piyango bayiliği yapan Gülten Yaşar, gazetemize yaptığı özel açıklamada, “Her zaman olduğu gibi umut dağıtmaya devam ediyorum. 34. yılıma giriyorum, 24 yıldır umut dağıtıyorum. Bu sene talep daha çok, ben de dahil insanlarımızın bankalara o kadar borcumuz oluştu ki, bir kuruş kazanıyorsun, on kuruş giderin oluyor. Yorgan olsa ayağımızı yorgana göre uzatacağız. Maalesef yorgan kalmadı. O yüzden insanlarımız bir ümit diyerek milli piyangoya sarılıyorlar, bu sene talep çok fazla. Bana çıkmaz demeyin, şansınızı deneyin” diye konuştu.
Yaşar, bilet fiyatlarının çeyrek 20, yarım 40 ve tam biletin de 80 TL olduğunu sözlerine ekledi.
80 MİLYON TL İLE İNSAN NE YAPABİLİR?
Peki vatandaşların hayallerini süsleyen büyük ikramiye 80 milyon TL ile neler alınır, neler yapılır? 80 milyon liralık büyük ikramiyenin ağırlığı 200 liralık banknotlardan oluşturulduğunda 500, 100 liralık banknotlardan oluşturulursa tam 800 kiloya ulaştığı öğrenildi. Eğer bu para sadece bir kişinin olursa, yani tam bilete isabet ederse, talihli 500 bin TL olan 160 adet ev alabilir. 80 milyonun talihlisi, tanesi 250 bin TL olan 320 araç, isterse 50’nin üzerinde yat, 4 adet helikopter ve onlarca araba galerisi sahibi olabilir. 80 milyon TL ile hayallerin sınırı yok tanesi 1880 TL’den 42 bin 550 adet Cumhuriyet altını alınabiliyor ve 80 milyon TL’nin günlük faizi 20 bin, aylık faizi ise 600 bin TL.
BÜYÜK İKRAMİYE KAYSERİSPOR’UN BORCUNUN 4’TE 1’İ
Peki büyük ikramiye 80 milyon TL ile ne yapamayacağımızı da sizler için araştırdık. Ekonomik dar boğazda olan ve sezon sonuna kadar 331 milyon TL borcu olan İstikbal Mobilya Kayserispor’un borcunu ödeyemez. Kayserispor’un borcu, büyük ikramiyenin 4 katından daha fazla. Yani 80 milyon TL Kayserispor yönetimine çıksa, borcun sadece 4’te 1’ini ödeyebilecek.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle