KAYSERİ’DE ‘KUDÜS’ PROTESTOLARI

319
https://www.youtube.com/watch?v=_jb6aWg5lcM
Yayın tarihi 21 Temmuz 2017 -
Haber: Hülya DENİZ / Katil İsrail devletinin Kudüs’te uyguladığı kirli plan Türkiye genelinde büyük tepki çekerken, Kayseri’de de toplanan kalabalık, İsrail aleyhine sloganlar attı.
Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi ve sivil toplum kuruluşları (STK), Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak ‘Mescid-i Aksa’ya Sahip Çık’ konulu basın açıklaması yaptı.
Anadolu Gençlik Derneği Melikgazi İlçe Başkanı Avukat Baki Coşkun, grup adına yaptığı açıklamada, “İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın her kapsısında sözde İsrail polisi denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescidin kliniği tarumar edilmiş, içerideki tüm dolapların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonist İsrail istediği zamanı ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklamaktadır. Siyonist İsrail’in İç Güvenlik Bakanı olarak nitelendirdiği insan kasaplarından Gilad Erdan tüm Müslümanların gözüne bakarak, ‘Mescid-i Aksa bizim elimizde, açılıp kapanması konusunda son söz İsrail’e aittir. Diğer devletlerin konuyla ilgili ne düşündüklerini umursamıyoruz’ demesi meydan okumadır. Yazıktır ki bu meydan okumaya karşı İslam ülkelerinin yöneticileri en ufak bir tepki görememektedirler” diye konuştu.
İsrail’in varlığına alışmak İsrail ile normalleşmeyi kabul etmek, İsrail’in zulmünü görmezden gelmek her Müslüman için bir utanç vesilesi olduğunu söyleyen Coşkun, “Kudüs’ün İsrail başkenti olarak tanınmasını kabul edemeyiz. İsrail ile tüm ticari ilişkiler gözden geçirilmelidir. Mescid-i Aksa’nın tasarruf hakkının Müslümanlarda olduğunu gösteriniz. Başta Filistinli Müslümanlar olmak üzere hepimizin yüreğine su serpin” dedi.
Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan ve Kudüs için dualar eden grup olaysız şekilde dağıldı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle