Kayseri’de ilk sıcak hava balonları uçuruldu

480
https://www.youtube.com/watch?v=s1TrzP25rlE
Yayın tarihi 17 Kasım 2019 -
Haber-Foto: Ece Eraslan / Kayseri’de, ilk defa sıcak hava balonları yükselişini Yeşilhisar ilçesi Sarıoğlan Mahallesi’nde yaptı.
Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde ilk defa havalanan balonların ilk uçuş törenine Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke,belediye başkanları ve basın mensupları katıldı.
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, uçuş öncesi yaptığı konuşmada Kayseri’mizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettiklerini söyleyerek,”Öncelikle hayırlı olsun. Kayserimiz ve ülkemiz için önemli bir girişim. Destek ve katkı veren bakanlarımıza, vekillerimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler Kayseri’mizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettik.Bugün Erciyes dağındaki kayak merkezi olsun, Kapuzbaşı Şelaleleri olsun, Kaniş Karum olsun bunlar önemli değerler ve istediğimiz noktaya geldikleri zaman hem istihdam anlamında hem de gelir anlamında bölgeye önemli katkılar sağlayacak. Herkese teşekkür ediyoruz ve hayırlı uğurlu olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, “Bugün burada birçok kişinin emeği ile beraber ortaya çıkartılan Kayseri turizmine ciddi katkılar bulunduracak olan bir etkinliğin peşindeyiz. Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Kayserimiz yalnızca sanayisiyle, ticareti ile sportif faaliyetleri ile değil, tüm alanlarda turizm faaliyetleriyle de beraber hamt olsun hem Türkiye’nin hem de Türkiye sınırlarının dışına taşan bir üne sahip olacaktır. Erciyes’imizin yanında şuan da Yeşilhisar bölgemizin Soğanlı bölgesinde inşallah balon turizmini başlatmış bulunuyoruz. Bu manada başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımızın, Milli Savunma Bakanımız, Ulaştırma Bakanımızın, Ankara’da emeği geçen sivil havacılığın, Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, komutanlarımızın hepsinin çok fazla emeği var. İnşallah Kayseri’ye hem renk hem de ciddi bir zenginlik katacaktır. Türkiye’nin turizm ile ilgili hedefleri var. Kayseri birçok alanda olduğu gibi, birçok sektörde olduğu gibi hamt olsun bu hedeflere ulaşmada Ankara’nın birçok yükünü kaldırmış olduğu gibi turizmde de çok ciddi katkılar sağlayacaktır” dedi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle