KARS’TAN GELEN MAĞDURLARIN ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİSİ

454
https://www.youtube.com/watch?v=xEmkd4Nkop0
Yayın tarihi 17 Mart 2020 -
“Virüs dünyayı, bu hayvanlar da bizi bitirdi”

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman- Kars’a gelen bir Kayserili besici tarafından sahte çek ile bin 104 adet canlı büyükbaş hayvan alarak dolandırıldıklarını iddia eden onlarca besici, davalarının corona nedeniyle 3 ay sonraya ertelenmesine tepki gösterdi. Mağdur Çetin Durmuş, “Artık maldan da vazgeçtik, Kemal Sunal işine döndük, davalı, davacı, aynı o film gibi. 500 hayvan yiye yiye bizi bitirdi. Virüs dünyayı, bu hayvanlar da bizi bitirdi” dedi.

Kars’tan gelem 14 mağdurun Bin 104 canlı hayvanı 7 trilyona sattıkları ancak paralarını alamadıkları iddiasıyla Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesi planlanan davada tutuksuz sanıklar Emre Köse, Gülpaşa Köse veİhsan Köse’nin yargılanmasına bugün başlanacaktı.

CORONA YÜZÜNDEN ERTELENDİ

Ancak Corona Virüs olarak bilinen solunum yolu bulaşıcı hastalığı nedeniyle tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturma ile ivedi sayılacak diğer hususlar nedeniyle duruşmanın ertelendiği ifade edildi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararda, sanıklar ve müşteki vekillerinin duruşma gününün uyap sisteminden öğrenmesine, el koyma kararının tedbiren devamına karar verdi.

KEMAL SUNAL FİLMİNE DÖNDÜK

Kars’tan gelen bir grup mağdur ise yaşadıkları mağduriyet nedeniyle duruşmaların 3 ay ertelenmesine tepki gösterdi. Adliye önünde konuşan mağdur Çetin Durmuş, şunları söyledi: “Dokuzuncu ayın 15’inden beri buradayız. Hayvan dolandırıcılığı ile ilgili davamız vardı. Bugün görülecekti ama şuanda bir karar alınmış ve üç ay ertelenmiş. Burada el kapısındayız, hayvan kendi kendini yedi, şuanda o malın ne bize, ne diğerlerine, ne de devlete hayrı var. 3 ay ertelemek demek intihardır, başka bir şey değildir. Bugünkü davaya o kadar iddilaydık ki malı alacak, işimize bakacaktık. Bizim burada harçlığımız bile kalmadı. Samanın kilosu bin lira, yemin torbası 100 lira, 500 tane hayvan, elin kapısında 3 ayrı ahırda artık bakmaya gücümüz kalmadı. Anbar’da bir markete 43 bin TL borçlandık. Artık maldan da vazgeçtik, Kemal Sunal işine döndük, davalı, davacı, aynı o film gibi. 500 hayvan yiye yiye bizi bitirdi. Virüs dünyayı, bu hayvanlar da bizi bitirdi. Biz de bir kuruş para kalmadı. Müfettişe çıkıp derdimizi anlatacağız, virüsten dolayı biz gidiyoruz, mal da biz de değil diyeceğiz. Kars’a gideceğiz çoğu arkadaşımızın cebinde parası da yok. Biz şuanda per perişanız.

Mağdurlardan Erkan Artuğ ise “Biz sanık İhsan Köse’ye 1104 adet hayvan verdik. Biz bu hayvanların 515 tanesini yedi eminle teslim aldık. 515 hayvanın da 3 ayda bize maliyeti ile per perişan etti. Artık hayvandan da vazgeçtik. Kayseri adliyesinde hayvanlarımızın bize teslim edilmesini istedik, mağdur edildik. Hayvanları bırakıp biz de gideceğiz” dedi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle