Kanarya Sevenler Derneği Başkanı: Derneğimizde tavla bile oynanmaz

317
https://www.youtube.com/watch?v=--pjw0p04PY
Yayın tarihi 27 Ağustos 2019 -
KAYSERİ’de faaliyet gösteren Erciyes Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği, gözünü Portekiz’deki dünya şampiyonasına dikti. Dernek Başkanı Hamdi Ünlüleblebici, “Derneğin adı kamuoyunda farklı algılanıyor. Burayı kumar oynatılan bir yer gibi sanıyorlar. Bırakın kumarı bizim derneğimizde tavla bile oynanmaz” dedi.

Kayseri’de 3 yıl önce kurulan, işçisinden emeklisine, esnafından memuruna değişik mesleklerden de 270 üyesi bulunan Erciyes Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği üyeleri, hobi olarak başladıkları işte şimdi gözlerini şampiyonalarına çevirdi. Dernek Başkanı Hamdi Ünlüleblebici, “Bu işe hobi olarak başladık; ama şimdi vazgeçemiyoruz. Profesyonel seviyeye ulaştık ve Türkiye ve dünya çapında derecelerimiz var. Bu sene de Kayseri olarak iddialıyız. Portekiz’de 2020 yılı Ocak ayında Dünya Şampiyonası var. Orada şanlı bayrağımızı dalgalandırmak için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

‘ÜYELERİMİZ ARASINDA HAKİM, SAVCI, PROFESÖR DE VAR’

Ülke genelinde ve aynı zamanda Kayseri’de dernek üyeleri arasında hakim, savcı, avukat, esnaf, profesörlerin yani her meslek grubundan insanların bulunduğunu anlatan Ünlüleblebici, şöyle konuştu:

“Her kesimden kanarya sevgisine gönül vermiş kişiler üyelerimiz arasında mevcut. Biz, Kayseri’de de yarışmalar düzenlemek istiyoruz. Bu aynı zamanda şehrin ekonomisine de katkı sunar. Çünkü binlerce insan bu şehre gelecek. Ne yazık ki başvurularımıza rağmen bu konuda yol alamadık. Dünya Ticaret Merkezini kiralamak istedik, kira bedeli olarak 100 Bin TL istediler. Bizim gücümüz yok. Dernek olarak bu maliyet kaldıracak güçte değiliz. Daha aşağıya çekilmesi konusunda talepte bulunduk, ancak gerekli desteği yine göremedik. Oysa bu etkinlik şehrimize fayda sağlayacak. Her şey para değil. Kayseri’de Bakanlarımızın, Valimizin, Belediyemizin bize sahip çıkmasını ve Kayseri’de bir yarışma düzenlenmesi için imkan sunmalarını istiyoruz. Çünkü bizim hedeflerimiz büyük. Şu an 270 üyemiz var.”

‘ÜLKE VE DÜNYA ÇAPINDA DERECELERİMİZ VAR’

Türkiye genelinde gerçekleştirilecek 5 yarışmanın ardından şampiyonların belli olacağını ve daha sonra derece elde edenlerin Portekiz’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılacağını dile getiren Dernek Başkanı Ünlüleblebici, “Bu yarışmalara yaklaşık 20 üyemiz katılacak. Irk ve renk kuşları ile yarışmalara katılacağız. Kayseri olarak iddialıyız. 5 senedir Ankara’da, İstanbul’da diğer bölge yarışmalarında, ülke de dünya genelinde derecelerimiz var. Geçen sene İtalya’da da yarışmaya katıldık, maalesef orada derece alamadık. Bu sene iyi hazırlandık ve Portekiz’de başarı elde edeceğiz” dedi.

Erciyes Kanarya Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği Başkanı Hamdi Ünlüleblebici, dernek isimleri konusunda da dert yanarak, kamuoyunda hak etmedikleri olumsuz bir algı ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Siyasiler ve diğer bazı çevreler tarafından, “Biz Kanarya Sevenler Derneği miyiz?” şeklinde ifadeler kullanılarak küçümsendiklerini ifade eden Ünlüleblebici, “Biz sadece kuş konuşuyoruz” diye konuştu. DHA
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle