İşadamı Ahmet Bakan’dan ‘dolandırıcılık’ uyarısı

576
https://www.youtube.com/watch?v=rITofSPy8mE
Yayın tarihi 10 Nisan 2019 -

Bakanlar Besicilik adını kullanarak esnafları dolandırmışlar
Haber: Abdullah Alpay / Kayseri’de işadamı Ahmet Bakan, 50 yıldır faaliyet gösteren Bakanlar Besicilik’in unvanını kullanarak esnafı dolandıranlara karşı kamuoyuna uyarıda bulundu.
İşadamı Ahmet Bakan, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Kayseri’de faaliyet gösteren Bakanlar Besicilik Toptan Et Limited Şirketi Ve Öz Bakan et limited şirketinin 3 ortağından birisiyim. Firmanın diğer ortakları kardeşim Levent ve babam Hamid Bakan’dır. Biz kırmızı et sektöründe 50 yıl hizmet veren firmayız. Bir aydır bizim kombinamızı arayıp ‘sizin firmanıza ürün sattık, ödemeyi neden alamıyoruz, parasını ne zaman alacağız?’ diyerek firma telefonlarımız aranmış. Avukatlarımız aracılığı ile yapmış olduğumuz araştırmalarımızda firmamızın unvanın aynısını, sadece yanına inşaat ve taahhüt eklenerek bazı kişiler tarafından şirket kurulmuş. Şirket merkezine gittik, atıl vaziyette boş bir dükkan. Daha sonra orada araştırmalarımız neticesinde ‘Ben Hamdi Bakan’ın ortağıyım’ diyerek dolandırıcılık yaptıklarını tespit ettik.”
Kamuoyuna seslenen Bakan, “Bakanlar et, Hamdi, Ahmet ve Levent Bakan’a aittir. Hiçbir ortağımız yoktur, avukatların araştırmasına göre ticareti düzgün yapan firmaların isimleri ile aynı firmalar kurulmuş. Bizi kullananlar hakkında avukatlarımız suç duyurusunda bulundu. Yasal süreci başlattık. Firma tamamen dolandırmaya yönelik, saygın isimleri kullanarak esnafları dolandırmış. Dükkana gittiğimde kapalı bir atıl vaziyette dükkan. İşin boyutunun vahim olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kategori

Reklam

Yorumunu ekle