İki Aile Silah, Sopa, Taşlarla Birbirine Girmişti

212
Yayın tarihi 4 Mart 2020 -
ŞANLIURFA’DAKİ CİNAYET DAVASI KAYSERİ’DE GÖRÜLMEYE BAŞLANDI
Haber: Şeref Kahraman – Şanlıurfa’da, iki akraba aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişinin cinayete kurban gittiği, 1’i asker 13 kişinin yaralandığı olayla ilgili 3’ü tutuklu 24 müşteki sanıklı açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Kayseri’de görülmeye başlandı.
13 Ocak 2019’da Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Dağyanı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, akraba olan Bugenç ve Kubat aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Çıkan tartışma, kısa sürede aile fertlerinin de araya girmesiyle kavgaya dönüştü. Silah, sopa ve taşların da kullandığı kavgayı gören diğer mahalle sakinleri, jandarma ve ambulans ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Kavga sonrası Bugenç ailesinden 8, Kubat ailesinden 7 kişi yaralanırken, olaya müdahale eden bir astsubay da elinden yaralandı. Sağlık ekipleri yaralıları, ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırdı. Ağır yaralanan Muzaffer Kubat ve Mehmet Kubat, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de gözaltına alındı. Olayın ardından 3’ü tutuklu 24 müşteki sanık, hakkında çeşitli suçlardan dava açıldı. Dava dosyası, güvenlik gerekçesiyle Kayseri’ye gönderildi.
KAYSERİ’DE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyi kabul eden Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkların yargılamasına başladı. 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların yoğunluğu ve güvenlik önlemleri nedeniyle 250 kişilik Kayseri Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Konferans Salonu’nda görülen davada tutuklu müşteki sanıklar Aydın Bugenç, Cafer Bugenç ve Necmettin Bugenç, Şanlıurfa Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bir kısım tutuksuz müşteki sanıklar ve avukatlar duruşma salonunda hazır bulundu.
DURUŞMA KAPALI GÖRÜLDÜ
24 sanık arasında yaşı 18’den küçük olan suça sürüklenen çocukların olması nedeniyle duruşma kapalı oturumda gerçekleştirildi. SEGBİS ile duruşmaya katılan tutuklu sanıkların, görüntülü konferans ile savunma yapmak istemediklerini, duruşma salonuna gelip yüz yüze savunma yapmak istediklerini söyledikleri öğrenildi. Öte yandan iki aile ile arasında daha önceden muhtarlık seçimleri nedeniyle husumet olduğu, olay günü de mera tartışması yüzünden kavga çıktığı öğrenildi.
Mahkeme heyeti, verdiği ara kararda tutuklu müşteki sanıklar Aydın Bugenç, Cafer Bugenç ve Necmettin Bugenç’in diğer celse duruşma salonunda hazır edilmelerine karar vererek, duruşmayı erteledi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle