Havaalanı’nda mahsur kalan hacı adayları konuştu

556
https://www.youtube.com/watch?v=Va7YfxzQz6M
Yayın tarihi 7 Temmuz 2019 -
“Allah sonumuzu hayır etsin”
Haber: Şeref Kahraman / Hac görevlerini yapmak için Medine’ye gitmek isteyen ancak Kayseri Havaalanı’nda kente gelecek uçağın teknik arıza yapması nedeniyle mahsur kalan 212 yolcu havaalanı içerisinde bekliyor. Hacı adayı, “9 saat sonra uçak olduğunu söylüyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin” dedi.
Hac vazifesi için kutsal topraklara gidecek olan ancak Atlas Global uçağının teknik arıza vermesi, Erkilet Havalimanı’ndan saat:10.00 ile 17.00 arası tadilat olması nedeniyle havaalanında adeta mahsur kalan 212 yolcu sabahın ilk ışıklarından beri haber bekliyor.
Havaalanı içerisinden yeni görüntüler gelirken, bir hacı adayı “Hiçbir yetkili buraya gelip bizimle ilgilenmiyor. 9 saat sonra uçak olduğunu söylüyorlar, bundan başka bir laf yok. Saat:06.30’da topladılar ama havaalanında tadilat var diye bizi bekletiyorlar, Nevşehir’e götüreceklerdi, o da iptal olmuş. Bizi öyle oyalıyorlar, Allah sonumuzu hayır etsin” diye konuştu.
Başka bir hacı adayı ise “Şirket yetkilisi uçağın arıza yaptığını söyledi, Atlas Havayolları’ndan kaynaklı sorun varmış. Dokuzdan beri bekliyoruz, daha ne kadar bekleyeceğiz belli değilmiş” dedi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle