Hasta çocukların ve yaşlıların gönüllü müzik grubu

546
https://www.youtube.com/watch?v=23WApIlWpmI
Yayın tarihi 14 Nisan 2019 -

Kayseri’de Feyziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 11’inci sınıf öğrencilerinin kurduğu gönüllü müzik grubu, huzurevlerinde ve hastanelerde verdikleri konserler ile hastaların ve yaşlıların moral kaynağı oldu.
Kayseri’de Feyziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Bölümü 11’inci sınıf öğrencileri, kendilerini geliştirmek için aralarında müzik grubu kurdu. Bir süre sonra sosyal sorumluluk projesi geliştiren öğrenciler, huzurevlerinde kalan yaşlılara ve hastanede tedavi olan çocuklara moral vermek amacıyla konserler vermeye başladı. Huzurevi sakinlerinin ve hastanede tedavi gören çocukların moral kaynağı haline gelen grup, vatandaşlarında takdirini topladı.
Grup üyelerinden 16 yaşındaki Anıl Yağmur, “Bu okula geldiğimde müzikte daha çok ilerledim. Okulumdaki arkadaşları tanıdıkça, birbirimizle iyi anlaştıkça bir ekip kurarak grup oluşturduk. Huzurevine gittik, hasta çocukları eğlendirmeye, onları bir nebze bile olsa eğlendirmek için bu ekibi kurduk. Gittiğimiz yerlerde herkes bizi seviyor ve eğleniyorlar. Herkes içinde bir farkındalık da oluyor. Uzun zamandır hep aynı şeyleri gördükleri için biz gidince onlar içinde farklılık oluyor. Onları eğlendirince bizde seviniyoruz” dedi.

Kategori

Reklam

Yorumunu ekle