Gazeteci kardeşlerin acı günü

408
https://www.youtube.com/watch?v=s9ge7dgwdnk
Yayın tarihi 27 Şubat 2020 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman – Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi gören ve hayatını kaybeden gazeteci kardeşler Çetin ile Yusuf Ağaşe’nin emekli polis memuru babası Hayati Ağaşe son yolculuğuna uğurlandı. Merhum Ağaşe’nin yoğun bakımda yattığı halde laboratuvar tetkiklerinin doğru yapılmadığı iddiasıyla İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.
Kayseri’de yaşayan emekli polis memuru Hayati Ağaşe, tedavi gördüğü Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımdan çıkarılarak geçtiğimiz günlerde taburcu edildi. Ardından evine getirilen Ağaşe, kalp durması sonucu rahatsızlandı. Yakınlarının ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri Ağaşe’yi Şehir Hastanesi acil servisine kaldırdı. Yoğun bakıma alınan Ağaşe, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
SORUŞTURMA AÇILDI
Olay sonrası gazeteci kardeşler Çetin ile Yusuf Ağaşe’nin babası Hayati Ağaşe’nin yoğun bakımda yattığı halde laboratuvar tetkiklerinin doğru yapılmadığı iddia edildi. Olayla ilgili Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. Yaşanan olayı anlatan Hayati Ağaşe’nin oğlu gazeteci Çetin Ağaşe, ”Türkiye’nin birçok konuda gerçekten büyük ilerlemeler kaydettiği, hizmet ve teknolojide yapılan atılımlar gerçekten gurur verici. Ancak sağlanan bu imkanları idare eden, sistemin içindeki insanların doktorların mesela mesleklerinin gereğini yerine getirmemeleri yapılan tüm her şeyi anlamsız kılıyor. Bugün burada yoğun bakımda babam Hayati Ağaşe’den gelecek iyi bir haber bekliyoruz. Babamın sağlık durumu zaten kayıtlarda mevcut. Bu hastalıklara sahip bir vatandaşın bir şeyi yok diye taburcu edilmesi, ertesi gün rica minnet yatırılmasına rağmen hiçbir müdahale de bulunulmaması çok acı. Bu görevi ihmaldir. Buradan sayın Cumhurbaşkanı’na, Sağlık Bakanı’na ve tüm yetkililere sesleniyorum. Siz her türlü altyapı ve imkan sağlasanız da sistemi ayakta tutanlar, onu işletenler görevlerini yapmıyor. Dolayısıyla siz bu millete ne kadar hizmet ederseniz edin aşağıdakiler işini yapmaz ise bir anlamı olmaz. Umarım görevini suistimal edenlerle ilgili gerekli soruşturmayı başlatırlar. Konuyla ilgili yasal mercilerde hakkımızı arayacağız” dedi.
Öte yandan 80 yaşında hayatını kaybeden Hayati Ağaşe için Hunat Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Ağaşe ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, AK Parti Kocasinan ilçe başkanı Hüseyin Okandan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Merhum Ağaşe’ninnaaşıAnbar Mezarlığı’nda defnedildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle