GASTRONOMİ TURİZMİ ÇALIŞTAYI BAŞLADI

436
https://www.youtube.com/watch?v=1Q_Qacxedtc
Yayın tarihi 17 Kasım 2019 -
Kayseri’de turizmin çeşitlendirilmesi için çok önemli bir atılım olan balon turizminin başladığı günde bir başka önemli çalışma olan Gastronomi Turizmi Çalıştayı başladı. Çalıştayın açılışında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin turizmde en önde olması için çalıştıklarını söyledi ve “Bunu elbirliğiyle başaracağız” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gastronomi Turizmi ÇalıştayıRadissonBluHotel’de başladı. Çalıştayın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Üniversite Rektörleri, İlçe Belediye Başkanları, Oda Başkanları, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Çalıştayın açılışında konuşan Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, şehrin ilçeleriyle birlikte çok zengin bir yemek kültürüne sahip olduğunu söyledi. Kayseri’nin turizm açısından önemli bir hazineye sahip bulunduğunu ifade eden Gülsoy, Kayseri’nin turizmden daha fazla pay alması için Valilik ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan çalışmalara her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını kaydetti.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle