Fransa’da yasak başladı, izin belgesi ile sokağa çıkıyorlar

411
https://www.youtube.com/watch?v=LNm5mzfTKlo
Yayın tarihi 17 Mart 2020 -
Haber: Şeref Kahraman – Fransa’da yaşayan Kayserili iş kadını MevlidiyeYönyül, ülkede sokağa çıkma yasağı getirildiğini, zaruri ihtiyaçlarda izin belgesi ile sokağa çıktıklarını söyledi.
Koronavirüsün tüm dünyaya hızla yayılması sonucu ülkeler önlemlerini artırmaya başladı. Fransa’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Fransa Cumhurbaşkanı EmmanuelMacron, Elysee Sarayı’ndan koronavirüse ilişkin “ulusa sesleniş” konuşması yaptı.Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde 17 Mart yerel saatle 12.00’den itibaren serbest dolaşımın zorunlu haller dışında sınırlandırılacağını açıkladı.
Macron’un açıklamasının ardından Fransa’daki kentlerde market önlerinde insan kuyrukları oluştu. Fransa’da yaşayan Kayserili iş kadını MevlidiyeYönyül, ülkede sokağa çıkma yasağı getirildiğini, zaruri ihtiyaçlarda izin belgesi ile çıktıklarını söyledi. Markete girmek için uzun kuyruklar var, bu salgın tüm dünyayı sardı, inşallah en asgari hasarla atlatırız. Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi Fransa’da da konuşuluyor. Türk yetkilileri tebrik ediyoruz” diye konuştu.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle