FETÖ’ yüzlerce telefonu yakarak imha etmiş

404
https://www.youtube.com/watch?v=1dsjL8gB-qM
Yayın tarihi 2 Mart 2021 -
Haber: Ece ERASLAN / Yakılan FETÖ’ye ait olduğu düşünülen Telefonlar, Olay yerine gelen Jandarma Terörle mücadele ve Olay yeri inceleme ekipleri tarafından alınarak Kriminal ekiplerine teslim edildi.
Kayseri’nin İncesu İlçesi Kızılören Mahallesi’nde ormanlık alanda, Fetöcülere ait olduğu düşünülen, bine yakın cep telefonu yanmış halde bulundu. Gazeteci Azim Deniz olay yerinde ilk kez o görüntüleri canlı olarak yayınladı.
Gelen bir ihbar üzerine olay yerine giden Gazeteci Azim Deniz, geçmişte yakılan cep telefonlarının izlerini buldu. Azim Deniz’in canlı yayınından sonra olay yerine gelen Jandarma Terörle mücadele ve olay yeri inceleme ekipleri tarafından, çoğunluğu geniş bir alana yayılmış halde bulunan cep telefonları, tek tek toplandı. Cep telefonlarından hasar durumu az olanlar ayrıştırılarak delil poşetlerine konuldu. Cep telefonları terör savcısının talimatıyla kriminal inceleme yapılmak üzere, Jandarma Komutanlığına, götürüldü. Elektronik devreleri, ya da İMEİ numaraları silinmeyen cep telefonları tespit edillerek, kimlere ait olduğu belirlenecek. Devreleri yanmayan cep telefonlarının çalıştırılması halinde ise örgüt içi yazışmalara ulaşılabilecek. Cep telefonlarının yakıldığı yerin, Hacılar jandarma, Hacılar polis, ve İncesu Jandarma noktasının tam ortası ve ulaşımın zor olması, bu yerin özellikle seçildiğini akıllara getiriyor.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle