‘FETÖ BORSASI’ AK PARTİ’Yİ KARIŞTIRDI

616
https://www.youtube.com/watch?v=O028RMOCHVk
Yayın tarihi 21 Mart 2018 -
Haber: Hülya Deniz / AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın ortaya attığı “FETÖ borsası kuruldu. Milyon Dolarlar dönüyor! Türkiye’nin birçok yerinde itirafçı adı altında FETÖ’cüler serbest bırakılıyor” iddialarına partinin Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan sert tepki geldi.

“MAHKEMEDE HESAPLAŞMAMIZ
GEREKİR”
CNN Türk’de katıldığı “Ne oluyor” isimli programın canlı yayınında konuyu CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Dönüp bir de Kayseri’ye bakmak lazım” sözleriyle birlikte değerlendiren Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Eğer böyle bir borsa kurulmuşsa Şamil Bey’in yapması gereken savcılara gidip suç duyurusunda bulunmasıdır. Sırf bu işleri sulandırabilmek adına, FETÖ ile mücadeleyi biraz gevşetebilmek adına böyle iddiaların ortaya atıldığını söyleyebiliriz. Bu, kamuoyu nezdinde olumsuz algı oluşturabilmek için yapılmış bir operasyondur. Sayın Kılıçdaroğlu eğer beni bu borsanın içinde biri olarak gösteriyorsa, onunla ilgili mahkemede hesaplaşmamız gerekir” diye konuştu.
Ak Partili Vekil Şamil Tayyar söz konusu iddiasının devamında, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ihanet kısmının büyük paralar karşılığında kaçmasına göz yumulduğunu öne sürerken, Tayyar’a Ak Parti Kayseri Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yanıt verdi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle