Erciyeste’ki Çadırlar Yıkıldı!

550
https://www.youtube.com/watch?v=wPrHtzM1HPM
Yayın tarihi 18 Temmuz 2019 -
Haber: Azim Deniz Erciyes Tekir Yaylasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından mera alanı olarak belirlenen alana vatandaşlarca kurulan çadırlar mera alanını kiralayan sürü sahipleri tarafından yıkıldı. Çadır sahibi vatandaşlar ise daha önce uyarıldıklarını ama Kayseri Valiliği ile görüşme yaptıklarını ve karardan dönüldüğü yönünde bilgi almalarına rağmen çadırlarının yıkılmasından dolayı mağdur olduklarını belirttiler.
Erciyes Tekir Yaylasında yaz mevsiminde çadır kurup yaşamı orada sürdürmek bir gelenek haline gelmişti. Vatandaşlar şehrin sıcağından kurtulup doğal bir yaşam sürmek için her yıl kurmuş oldukları çadır alanının bu yıl Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından mera alanı olarak belirlendiği haberiyle sarsıldılar.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, sürü sahiplerine mera alanı olarak belirlenen alanı kiraya verince, çadır kuran vatandaşlar Kayseri Valiliği ve Kayseri’deki siyasilere ulaşarak yardım talebinde bulunduklarını, bunun neticesinde ise karardan vazgeçildiği bilgisini aldıklarını iddia ettiler.
Ancak bunun üzerine mera alanını kiralayan sürü sahipleri Erciyes Tekir Yaylasındaki çadırları yıktı. Vatandaşlar ise büyük mağduriyet yaşadıkları iddiasıyla Deniz Postası Medyaya ulaşıp seslerini duyurmak istediklerini belirttiler.
Kayseri Büyükşehir Belediye tarafından belirlenen Erciyes A. Ş. Çadır kuruyor ve cüzi bir ücret karşılığında kiralıyordu. Bu yıl yine Erciyes A. Ş. Tarafından Erciyes Tekir Yaylasına çadır kurulacağı belirtildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle