ELİTAŞ ‘ÇOCUKLARIM OKULLARINDA OKUDU DİYE SÖYLEMEDİM’ DEDİ AMA…

245
https://www.youtube.com/watch?v=Dm5BBgRqjwA
Yayın tarihi 24 Ocak 2020 -
Haber: Azim Deniz / AK Parti Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, geçtiğimiz gün çıktığı Kayseri’de bir televizyon programında 2014’te ulusal bir kanalda ‘çocuklarım okullarında okudu’ demediğini iddia etti. Elitaş 2014’teki konuşmasında “o hizmetin yaptığı okulları ziyaret ettik, benim çocuklarım da o okullarda okudu, benim çocuklarım da o camianın evlerindeki ağabeyleri ile istişare etti, görüşmeler yaptı, biz bunlardan zarar görmedik” dediği ortaya çıktı.

AK Parti eski Grup başkanvekili, Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’de çıktığı bir televizyon programında sunucunun ‘2014’te çocuklarım okullarında okudu mu? dediniz’ sorusuna “Çocuklarım okudu diye söylemedim” dedi. Elitaş, “Şunu dedim, cumhurbaşkanımızın yaptığı ibadet, ticaret, ihanet tespiti var ya bu süreç içerisinde Allah rızası için bu örgüt içerisinde bulunan kardeşlerimiz varsa bunların niyetleri ibadet değil, niyetleri ihanettir diye manasında söyledim” diye konuştu.
Ancak 17/25 Aralık 2013’ün hemen sonrası 26 Ocak 2014’te Kanal 7’de konuşan Mustafa Elitaş aynen şunları söylüyor: “Bizim o camianın Allah rıcası için yaptığı meseleler ile ilgili hiçbir problem olmaz, olması mümkün değil. Bugüne kadar destekledik, içinde bulunduk. Yurt dışına gittiğimiz her seyahatte o hizmetin yaptığı okulları ziyaret ettik, benim çocuklarım da o okullarda okudu, benim çocuklarım da o camianın evlerindeki ağabeyleri ile istişare etti, görüşmeler yaptı, biz bunlardan zarar görmedik.”
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.