Diyanet Unuttu, Cemaat Unutmadı

558
https://www.youtube.com/watch?v=4BBOl7bBU8w
Yayın tarihi 19 Temmuz 2019 -
Haber: Tolga Yılmaz 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cuma hutbelerinde anma programlarına katılma ve 15 Temmuz Şehitleri için fatiha okunması istenirken, Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yıl dönümünde benzer yöntem uygulanmamasına bir vatandaş dayanamadı ve Cuma namazı sonrası Kıbrıs Barış Harekatındaki şehitler için fatiha okunmasını istedi.
Kayseri Mimarsinan Evliyalar Caminde bir vatandaş, Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yıl dönümü dolayısıyla cemaatten, Kıbrıs ve bütün şehitler için fatiha okuması ricasında bulundu. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cuma hutbesinde camiye gelen cemaate, “15 Temmuz’u anmak, ihaneti anlamak” konulu vaaz verildi. Camilere akın eden cemaat ise 15 Temmuz’da hayatını kaybeden 254 şehit için fatiha okudu.
Kayseri Mimarsinan Evliyalar Cami’ne Cuma namazı kılmaz üzere gelen bir vatandaş, 15 Temmuz ruhuna uygun benzer bir yöntemin Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yıl dönümü dolayısıyla gösterilmediğini anlayınca, ayağa kalkıp, “Yarın Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yıl dönümü. Kıbrıs şehitlerimizin nezdinde dileyen kardeşlerimiz bütün şehitlerimizin ve vefat etmiş gazilerimiz ile devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna bir fatiha gönderelim. Allah kabul etsin” dedi. O anlar ise başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
Kıbrıs Barış Harekatı
Kıbrıs Barış Harekatı, çok uzun sürmedi 20 Temmuz 1974’te başlayan barış harekatı, 14 Ağustos 1974’te sona erdi. Türk Silahlı Kuvvetleri, toplam 497 şehit verdi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle