DEVLETİ BÜYÜK VERGİ KAYBINA UĞRATMIŞLAR

488
https://www.youtube.com/watch?v=CUaaGrRZoS4
Yayın tarihi 23 Ağustos 2019 -
Haber: Şeref Kahraman / Kayseri polisi Talas’ta bir iş yeri ve depoda tır dolusu kaçak piyasa değeri 2 milyon TL olan 16 milyon 599 bin adet makeron (silindirik içi boş filtreli sigara kâğıdı), 12 bin 300 kilo tütün ele geçirirken, devleti çok büyük vergi kaybına uğratan 3 şüpheliyi göz altına aldı.
DEVLETİ BÜYÜK VERGİ KAYBINA UĞRATMIŞLAR
22.08.2019 günü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Büro Amirliği ekiplerince il merkezine gümrük kaçağı tütün ve tütün mamulleri getirmek suretiyle piyasaya sürdükleri ve devleti çok büyük vergi kaybına uğratan şahıslarla ilgili araştırma yapıldı.
6 MİLYON 599 BİN ADET MAKERON
Yapılan araştırmalar sonucu tespit edilen ve takibe alınan İ.G., A.A. ve H.F isimli şüphelilere ait işyerlerine ve depolarına mahkeme kararına istinaden eş zamanlı operasyon yapıldı. Şüpheli şahısların iş yerlerinden gümrük kaçağı emtialar ele geçirildi. Depolarında ise yaklaşık 3 tır dolusu kaçak olduğu değerlendirilen makeron ve tütün bulundu. Yapılan operasyonda toplamda 16 milyon 599 bin adet makeron, 12 bin 300 kilo tütün ve 26 bin 635 adet emtia (Sigara tabakası nargile takımı, nargile sipsisi, sigara sarma makinası, sigara filtresi) ele geçirildi.
PİYASA DEĞERİ 2 MİLYON
Piyasa değeri yaklaşık olarak 2.000.000 (iki milyon) olduğu değerlendirilen makeron tütün ve diğer kaçak eşyalara el konulurken, gözaltına alınan 3 şüpheli ile ilgili işlemler devam ettiği öğrenildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle