DEV ALİ ANADOLU LİSESİ ASIL İSMİ OLAN DEVELİ LİSESİ’NE KAVUŞTU

433
https://www.youtube.com/watch?v=YhyV64Nj9ZA
Yayın tarihi 24 Ekim 2019 -
2013 yılında tüm liselerin Anadolu Liselerine dönüşmesi esnasında ilçemizin sembol okullarından olan Develi Lisesi’nin de ismi Dev Ali Anadolu Lisesi olarak değişmişti.
1930 yılından itibaren on binlerce mezun vermiş olan Develi Lisesi mezunlarının ve Develililerin kamuoyu talepleri sonucu okul asıl ismine yeniden kavuşmuş oldu. Develi’nin marka değerlerinden olan Develi Lisesinin asıl ismine kavuşmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Benim de mezun olduğum tarihi Develi Lisemizin isminin değiştirilmesi için kaymakamımızın öncülüğünde başlattığımız çalışmanın olumlu sonuçlanması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. İlçemizin tarihi hafızasına sahip olan Develi Lisemizin isminin değiştirilmesi bizleri çok üzmüştü. Okulumuzun yeniden asıl ismine kavuşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Siyaset, bilim ve iş dünyasına önemli isimler kazandırmış ve binlerce mezun vermiş Develi Lisesinin asıl ismine kavuşmasından büyük hoşnutluk duyduğunu belirten Develi Kaymakamı Murat Duru “Hemşerilerimiz Develi Lisemizin isim değişikliğinden dolayı bizlere sitemde bulunuyorlardı. Onların bu taleplerinin yerine gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu. Kurumsal
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle