CHP’DE ‘MAHALLE DELEGE’ SEÇİMİ HEYECANI

334
https://www.youtube.com/watch?v=KvIEcAognAQ
Yayın tarihi 17 Kasım 2019 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman / Yaklaşan kongre öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi ve Kocasinan İlçe teşkilatlarında ilçe başkanını seçecek olan mahalle delegeliği seçimi yapıldı.
AV. CEREN AYDEMİR: “TEMEL DERDİMİZ, GENÇLERİ SİYASETİN İÇİNDE VAR ETMEK”
Kırmızı listeden seçime girecek olan Kocasinan ilçe başkan adayı Avukat Ceren Demir, gazetemize yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “8 yıl önce CHP’ye üye oldum, 5 yıllık avukatlık kıdemim var. Gençlik Kolları’nda uzun süre çalıştım, bir dönem kurultay delegeliği yaptım. 7 yıldır sandık kurulu üyelerine temel siyasi eğitimi yapan ekipteyim, Kocasinan’da ikamet etmekteyim. Örgüt kültürü ile yetişen birisiyim. Kocasinan İlçe örgütü olarak Mahalle delege seçimimiz var. Çok güzel ortamda geçiyor, mahalle katılım oranı çok fazla, gelen insanlar selamlaşarak, mutlu şekilde süreci devam ettiriyor. Bizim sürece katmak istediğimiz en önemli şey buydu. Temel derdimiz, gençleri siyasetin içinde var etmek. Gençler bu işin içinde olursa her şey daha rahat, daha seri, daha enerjik olacak. Aralık ayında bir ilçe seçimimiz olacak, burada çıkan delegelerimiz o gün bizler için oy kullanacak. Parti içerisindeki seçimi bitirdikten sonra vatandaşlarımızla nezdinde siyasi çalışmalarımıza devam etmiş olacağız.”
KOCASİNAN’DA 1760 ÜYEDEN 372 DELEGE SEÇİLECEK
Kocasinan’da 1760 üyeden 372 delege seçileceğini söyleyen Demir, “Kocasinan bölgesinde 1760 tane üyemiz var, bu kişiler 372 tane delegeyi seçecek. Bunun bir kısmı doğal delegeler, bir kısmı da seçimle seçilecek delegeler. Mahallenin her sayısından son genel seçimde aldıkları oy oranı ile delege sayıları var. Bir mahallede örneğin 123 üye var, 123 tane üye kendi içerisinden 24 tane delegeyi seçecek. Süreç böyle ilerleyecek, her mahalleden seçilen delegeler ilçe başkanlığı seçiminde bizleri seçecekler” diye konuştu.
KARABULUT: “DEMOKRATİK VE ADİL BİR SEÇİM…”
CHP Kocasinan ilçe başkan adayı ve mevcut başkanı Erkan Karabulut da beyaz listeye destek isteyerek “Mahalle delege seçimlerimizde herhangi bir sorun yaşanmadan, demokratik ve adil bir seçim şeklinde devam etmektedir. Ceren hanıma da başarılar diliyorum. Katılım beklentimizin üzerinde, yüzde 75 civarında katılım sağladık, herhangi bir sorunumuz yok” dedi.
MELİKGAZİ’DE DE DELEGELER SEÇİLDİ
Melikgazi bölgesinde de 2600’ün üzerinde üye mahalle delegelerini seçerken, beyaz listeden seçime girecek olan CHP Melikgazi İlçe Başkanı Adayı Nurettin Parlak, “Şimdi CHP’ye sahip çıkma zamanı. Listemizin rengi beyaz. Yeni sayfa açmak için destelerinizi bekliyoruz” dedi. Mavi rengi tercih eden CHP Melikgazi İlçe Başkanı Adayı Yakup Yılboğa ise “Birlik,beraberlik,kardeşlik için demokrasi şölenimizde rengimiz mavi” dedi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle