BÜYÜK ZAFERİN PROVASI

367
https://www.youtube.com/watch?v=9gjfOQvc_F4
Yayın tarihi 27 Ağustos 2017 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenecek olan törenin provası yapıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenecek olan törenin provası gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Meydanı’nda prova geçişine Kara, Hava, Jandarmaya bağlı askerler ve vatandaşlar katıldı.
Kayseri 1’inci Komando Tugayı, Jandarma Bölge Komutanlığı ve 12’nci Hava Ulaştırma Üs Komutanlığının askerleri ve araçlarının katılımıyla gerçekleşen provada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bando takımı da yürüyüş marşlarını çaldı.
Prova nedeniyle Cumhuriyet Meydanı trafiğe kapatılırken, cadde üzerinde vatandaşlar da provanın coşkusuna katıldı. Alkışlar arasında geçişini yaparak provasını tamamlayan mehmetçikler, çalışmalarını bitirdikten sonra kışlalarına tekrar dönüş yaptı.
KALE SURLARI SÜSLENDİ
Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü hazırlıkları sürerken, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kale Surları da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrakları ile donatıldı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle