Bu kadarına da pes dedirten görüntüler!

441
https://www.youtube.com/watch?v=6fRwWi6nivM
Yayın tarihi 31 Temmuz 2019 -
Haber-Foto: Tolga Yılmaz / 2013 yılında restorasyon çalışmalarına başlanan ve 1 Eylül tarihinde açılması planlanan Kayseri Kalesinin Millet Caddesine çıkan suraltı girişlerinin yanlış uyarı levhaları ve tahtalarla kapatılmış olmasına rağmen vatandaşların duyarsız bir şekilde kendi canlarına hiçe sayarak kapalı alandan yürümeleri “Bu kadarına da pes!” dedirtti.
Kayseri Kale içi ve dışının restorasyon ve kale içi kültür merkezi çalışmalarının başladığı 2013 yılından bu yana henüz açılışı gerçekleşmedi. Son olarak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1 Eylül tarihinde kale içi kültür merkezinin açılışının yapılacağı duyurmasının ardından çalışmalardaki hızlanma dikkat çekti.
VATANDAŞLAR CANLARINI HİÇE SAYIYOR!
Hunat Hatun Külliyesi karşısındaki Millet Caddesine çıkan suraltı giriş kısmındaki hummalı çalışma dolayısıyla yayaların geçitlerine izin vermeyen önlemlerin alınmış olması maalesef yayaların geçidine engel olmaya yetmediği gözlendi. Vatandaşlar yaya olarak alınan yetersiz önleme rağmen canlarını hiçe sayarak inşaat alanından yürümeye devam etmeleri “Bu kadarına da pes!” dedirtti.
YANLIŞ TABELA!
İnşaat çalışmalarının devam ettiği alanda vatandaşların geçidini engellemek için araç yolu olmayan bölgeye “İş Makinası çıkabilir” levhasının konulması dikkatlerden kaçmazken, “İnşaat alanından geçmek tehlikeli ve yasaktır” şeklinde bir levhanın konulmaması şaşırttı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle