BODRUM KATTA NARGİLE KEYFİNE POLİS BASKINI

467
https://www.youtube.com/watch?v=bg1uuPNFX1Y
Yayın tarihi 20 Mart 2020 -
Sosyal medyadan ‘tek açık mekan’ diye duyurdu ve…
BODRUM KATTA NARGİLE KEYFİNE POLİS BASKINI
(Özel) Haber: Azim Deniz, Şeref Kahraman – Kayseri’de bakanlık genelgesine rağmen insan sağlığını hiçe sayan bir işletme, sosyal medyadan ‘Kayseri’de tatil boyunca açık tek mekan’ diye duyuru yaptı. İhbar üzerine baskın yapan polis ekipleri, iş yerinin bodrum katında közü yanan nargileleri tespit etti, iş yeri kapatıldı.
BAKANLIK GENELGE YAYINLADI
İçişleri Bakanlığı, Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu. Bu genelgeye uymayanların tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.
POLİSİ KARŞISINDA GÖRÜNCE ‘TADİLAT’ YALANI
Kayseri ili Melikgazi ilçesi Kılıçaslan Mahallesi Farabi Caddesi’nde faaliyet gösteren Marina CafeBistro isimli iş yeri yetkilileri sosyal medya hesaplarından ‘Kayseri’de tatil boyunca açık tek mekan’ duyurusu yaptı. Bazı vatandaşlar, polise ihbarda bulundu. İhbar yerine giden polis ekipleri, kafenin giriş katının ışıklarının kapalı olduğunu, ancak çay ocağının çalıştığını gördü. Kafe içerisini gezen ekipler ve bodrum kata inen polis ekipleri, masaların bodrum katta olduğunu ve bazı müşterilerin çay içtiğini tespit etti. Polisin burada ne yaptıklarını sorması üzerine işletmecilerin ‘müşteri değiller, sıvacılar, tadilat için gelip, ölçü alıyorlar’ diye cevap verdi. Diğer bir odayı da inceleyen polis ekipleri, yanan nargileler ile karşılaştı. O anlar amatör kameraya yansırken, görüntülerde polisin ‘köz yanıyor, bana hikaye okuma’ diye uyarısına, yine işletmeci ‘ağabey kendim içiyorum, iş yeri sahibiyim, tadilat yapacağız diye sigara olarak içtik’ dedi. Polisin ‘hani aldığın tadilat ölçüsünü göster’ diye sormasına, iş yeri sahibi olduğunu söyleyen kişi ‘ağabey aldığım ölçüyü ne yapacaksın’ diye cevap verdiği görülüyor.
İş yeri hakkında tutanak tutulduğu, genelgeye uyulmadığı gerekçesiyle yasal işlem başlatıldığı iş yerinin kapatıldığı öğrenildi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle