AT KESERKEN YAKALANDILAR

425
https://www.youtube.com/watch?v=dR7hq3e_0mI
Yayın tarihi 19 Kasım 2018 -
(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de amatör kamera ile çekilen görüntülerde yabancı uyruklu şahısların at kestikleri görüldü. Görüntüleri çeken vatandaş gazetemize konuşarak “At etini yediklerini söylüyorlar ama teraziler ve kesilmeyi bekleyen birden fazla at duruyordu. Jandarma tutanak tuttu” dedi.
Kayseri’nin İncesu İlçesi Kızılören mevkiinde Ahmet Öztekin isimli bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde yabancı uyruklu şahıslar, at keserken yakalandı.
Adıyaman’dan satın aldıkları araç ile 38 MA 025 misafir plaka kullanan ve Kırgızistanlı oldukları iddia edilen yabancı uyruklu şahıs at keserken, diğer yabancı uyruklu şahıs ise kesilmeyi bekleyen atların başında duruyor.
Bir çobanın tesadüf görmesi üzerine duyumu alan Ahmet Öztekin isimli bir vatandaş, arkadaşı ile birlikte olayın olduğu yere geldi. Amatör kameralara da alınan görüntülerde iki yabancı uyruklu şahsın at kestiğini gören Öztekin, jandarmaya haber verdi. Jandarmanın tutanak tuttuğunu söyleyen Ahmet Öztekin, gazetemize yaptığı açıklamada “Aracı halı yıkamacıdan 1 yıl önce satın almışlar. Halı yıkama aracının bu kişiler ile bağlantısı yok. Dikkat çekmemek için halı yıkamanın reklamını sökeceklerini söyleyip sökmemişler. At etini yediklerini söylüyorlar ama teraziler ve kesilmeyi bekleyen birden fazla at duruyordu. Jandarma tutanak tuttu” diye konuştu.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle