Ali Dağı’ndan snowboard ile kaydı

289
https://www.youtube.com/watch?v=bSMYwQFg8Jg
Yayın tarihi 17 Ocak 2019 -
Haber: Abdullah Alpay / Kayseri’de kayaksever Muhammed Bekir Rızvan, 2 bin rakımlı Ali Dağı’ndan Sarıkamış Şehitlerini anmak ve anlamak amaçlı snowboard ile kayarak bir ilki gerçekleştirdi.
Kayseri’de yaşayan 29 yaşındaki kayaksever Muhammed Bekir Rızvan, 3 kafadar arkadaşı ile Talas ilçesinde bulunan 2 bin rakımlı Ali Dağı’na çıktı. Dağın üst kesimlerinde snowboard ile kayarak inen Rızvan, bir ilki gerçekleştirdi.
Fikrin uzun zamandır hayallerinde olduğunu kaydeden Muhammed Bekir Rızvan, “Bu fikir uzun zamandır hayallerimizde var. Arkadaşlarımızla beraber bu fikri gerçekleştirmek istiyorduk. Geçen senelerde kar yağışının az olmasından dolayı yapamamıştık. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilgi İşlem Merkezinde Yazılımcı(Memur) olarak görev yapmaktayım. Görevim haricinde Türkiye Dağcılar Fedarasyonu ve Türkiye Kayak Fedarasyonu’nun profesyonel lisanslı sporcusuyum. İlimiz genelinde ve şehir dışında bir çok snowboard ve tırmanış başarılarım mevcuttur.
Bu kapsamda uzun yıllardır gerçekleştirmek istediğimiz Sarıkamış Şehitlerini anmak ve anlamak amaçlı, Talas Ali Dağı Bölgesine tırmanışımızı -9 derecede ve 1.5-2 mt kar altında, 20:00 sularında başlayan ve 22:00 civarında sonuçlanan kış tırmanışını,Sosyal medya grubu olan Yardır Dağcılık (Muhammet Bekir Rızvan, Dr.Mehmet Karakuş, Ali Çalışkan, Yener Sarıtaş) arkadaşlarımız ile gerçekleştirdik. Daha önceki senelerde yoğun kar yağışı olmaması sebebi ile gerçekleştiremediğimiz snowbord ile Ali Dağı’ndan iniş isteğini de son günlerde gerçekleşen yoğun kar yağışı sebebi ile bir ilki yaşayarak snowboard ile inerek gerçekleştirdik. Yıllardır İlimiz çevresinde ve civar illerde gerçekleştirdiğimiz tırmanışların gölgesinde bu anı yaşamanın ve her daim doğada bulunmamızın haklı gururunu yaşadık” şeklinde konuştu.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle