Adliye önünde silah sesleri..

372
https://www.youtube.com/watch?v=IIpURGmml1Q
Yayın tarihi 29 Kasım 2019 -
Kars’tan gelen mağdurlar eylem yaptı, eylem sonrası silahlar konuştu
Haber-Foto: Azim Deniz / Kars’tan Kayseri’ye gelen ve dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar Adliye önünde eylem yaptı. Eylem sonrası kimliği belirsiz kişiler ile silahlı çatışma oldu.
Kars’a gelen bir Kayserili besici tarafından sahte çek ile bin 104 adet canlı büyükbaş hayvan alarak dolandırıldıklarını iddia eden 14 besici Kayseri’ye gelerek şahıstan şikayetçi oldu. Günlerdir Akin Köyü’nde bir ahırda kalan ve eski parayla 7 trilyon dolandırıldıklarını söyleyen mağdur besiciler, Adliye önünde bir eylem yaptı.
Kayseri Adalet Sarayı önünde Çetin Durmuş gazetemize yaptığı açıklamada, “Hayvanlarımız açlıktan, bakımsızlıktan telef oluyor. Dünyanın delilini topladık, bütün Türkiye haklı olduğumuzu duydu, hayvanlara bakamıyorsanız bizlere teslim edin. Hayvanlar mundar oldu, az önce kardeşi bizi tahrik etti biz tahriklere katılmamak için arkadaşları uyardık. Allah rızası için 80 günü geçti, biz artık hayvanlarımızı istiyoruz, bu milli servettir, ekonomik olarak zarardır, 500 kişilik nüfus ekmek yiyor. Biz dava sonuçlanana kadar hayvanlarımıza burada bakalım. Büyüklerimizden çare bekliyoruz” diye konuştu.
Eylemin ardından kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı yaşandı. Kars’tan gelen vatandaşlar eylem yapıyor, yaklaşık 90 gündür haklarını aradıklarını söylüyorlardı. Bu silahlı saldırının yapılan eylem ile alakalı olduğu düşünülüyor.
Saldırıda herhangi bir can kaybı olmadığı öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
4 Kasım’da da yine Akin Köyü’nde silahlı çatışma çıkmış, Kars’tan gelen mağdur vatandaşların araçlarına pompalı tüfekle zarar verilmişti.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle