6 büyükbaş hayvan çalan 2 şüpheli yakalandı

672
https://www.youtube.com/watch?v=lfIDBNBEifw
Yayın tarihi 17 Ekim 2019 -
Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri jandarma ekipleri, çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvandan çalınan 6’sını kısa sürede bularak sahiplerine teslim ederken, 2 şüpheli ise gözaltına alındı.
Kayseri Jandarma Komutanlığınca yürütülen asayiş faaliyetleri kapsamında, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi,Molu Mahallesinde 15 Ekim 2019 tarihinde saat:16.30 sıralarında Mahalle çobanı tarafından otlatılan 300 adet büyükbaş hayvan içerisinden İ.K isimli şahsa ait 2, H.S., D.A., K.E. ve S.K. isimli şahıslara ait 1’er adet olmak üzere toplam 6 adet büyükbaş hayvanın çalınmış olduğu bilgisi alındı.
Hırsızların yakalanmasına yönelik yapılan çalışma sonucunda şüpheli Y.G. ve S.M. isimli şahısların 6 adet büyükbaş hayvanı H.Ç. isimli şahsa satmış olduğu tespit edildi., H.Ç.isimli şahsın ahırında yapılan arama sonucunda çalınan hayvanlar bulunmuştur. Büyükbaş hayvanlar kulak küpe numaralarından ve mağdur beyanlarından teşhis edildi.
Mağdurlara ait çalınan büyükbaş hayvanlar sahiplerine teslim edilirken, şüpheliler Y.G ve S.M. gözaltına alındı.
H.Ç isimli şahsa hırsızlık malı satın almak suçundan soruşturma başlatılırken, Y.G. ve S.M. isimli şahıslarise Adliye’ye sevk edildi. Kendilerini görüntüleyen gazetecilerin ‘neden hırsızlık yaptınız?’ sorusuna şüphelilerden birisi ‘ben bir şey yapmadım’ derken, diğeri ise cevap vermedi.
Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan faaliyetler, yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edeceği vurgulandı.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle