50 KİLO EROİNE CEZA YAĞDI 19 01 2017

228
Yayın tarihi 4 Mart 2020 -
Haber: Şeref Kahraman – Kayseri’de TIR’ın dorsesinde 50 kilogram eroin ile yakalanan ve ’uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan iki sanığa toplam 45 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 52 yaşındaki 4 çocuk babası tutuklu sanık E.Y. ile tutuklu sanık M.F.K. ve avukatlar hazır bulunurken, tutuksuz sanık H.E. duruşmaya katılmadı.

16 yıldır şoförlük yaptığını söyleyen sanık E.Y., mahkemede sorgu ve savunmasında “Bu suçu bilinçli olarak işlemedim. Eşim ve çocuklarım tehdit altında Kayseri’ye getirmek zorunda kaldım. Halen ailem tehdit ediliyor. Çocuklarım perişan oldu. Beraatımı istiyorum” dedi. Sanık M.F.K. ise “Benim bu şahsı tehdit edecek gücüm yok. Ben bunun yalanlarına cevap veremiyorum. Beraatımı talep ediyorum” diye konuştu.

Mahkeme sanıklara ceza yağdırdı

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar E.Y. ve M.F.K.’nin fikir ve eylem birliği içinde suçu işlediklerine kanaat getirerek, ’uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan sanık M.F.K.’ye 27 yıl hapis, 54 bin TL adli para cezası, sanık E.Y. ise etkin pişmanlık gösterdiği gerekçesiyle 18 yıl hapis, 36 bin TL adli para cezası verdi. İki sanığa toplam 45 yıl hapis cezası veren mahkeme, adli para cezalarının ise 24 taksitte ödenmesine hükmetti.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle