212 yolcu havaalanında mahsur kaldı

375
https://www.youtube.com/watch?v=QftCfimeYlw
Yayın tarihi 7 Temmuz 2019 -
(Özel) Haber: Şeref Kahraman, Azim Deniz / Hac görevlerini yapmak için Medine’ye gitmek isteyen 212 yolcu Kayseri Havaalanı’nda kente gelecek uçağın teknik arıza yapması nedeniyle mahsur kaldı.
Erkilet Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcu bölümünde 3 ayrı şirket tarafından 212 yolcu için Medine’ye hac seferi düzenlendi. Pasaport kontrolü yapan yolcular havaalanına giriş yaptı. Sabah dokuzda Kayseri’den Medine’ye kalkması gereken Atlas Global uçağı Antalya’da teknik arıza nedeniyle Kayseri’ye gelemedi.
Bu arada Devlet Hava Meydanları 3 ay önce tüm şirketlere ve havaalanlarına 7 Temmuz 2019 Pazar günü saat:10.00 ile 17.00 arası tadilat duyurusu yaptı ve saat: 10.00 olunca havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşuna kapatıldı.
Saat:10.00’dan önce Antalya’dan Kayseri’ye gelemeyen Atlas Global uçağı da teknik arıza verince 212 yolcu Erkilet Havaalanı’nda mağdur oldu. Yetkililer konu hakkında çözüm ararken, iki ihtimal olduğu öğrenildi. Yolcular ya saat:17.00’a kadar havaalanının iniş kalkışa açılmasını bekleyecek, ya da otobüsler ile Nevşehir Havalimanı’na sevk edilip yolcular Nevşehir’den Medine’ye uçacak.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle