15 YILDIR BOĞAZINDA ‘KIL’ İLE YAŞIYOR

624
https://www.youtube.com/watch?v=-mH7Kf4A5IA
Yayın tarihi 23 Temmuz 2019 -
(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’de 2004 yılında bir köpek kılının boğazına kaçtığını söyleyen ve 15 yıldır boğazında kıl ile yaşadığını söyleyen 38 yaşındaki Erhan Yıldırım, bu kıldan kurtulmak için yardım bekliyor.
38 yaşındaki Pınarbaşı doğumlu, uzun yol şoförü Erhan Yıldırım, 15 yıl önce yardım için kucağına aldığı yaralı ir köpeğin kılının boğazına kaçtığını söyledi. 15 yıldır gitmedik hastane bırakmayan Yıldırım, yuttuğu o kılın şimdi boğazından genzine geldiğini ve orada bir kiste neden olduğunu söyledi.
Erhan Yıldırım isimli vatandaş gazetemize başından geçen olayı şöyle anlattı: “2004 yılında arkadaş ile giderken araba çarpmış bir köpeğe yardım amaçlı kucağıma alıp araca taşıdım. Onun kılı boğazıma gitti. Bir hafta 10 gün ilk başta bir şey söylememiştim, daha sonra doktora gittim, boğazda kalmaz diye gönderdiler, kimisi de bademcik alınacak dedi, kimisi faranjit dedi. 2015-2016 yılında bu kıl geniz bölgesine geldiğinde ağrılarım arttı, bunun hissiyat, psikolojik değil, kıl olduğunu ispatlamaya çalıştım. Özel hastanelere gittim, tomografide geniz bölümümde şişlik olarak gösterdi. Profesörlere gittim, boğazıma kıl kaçtığını anlattım. Boğazımda kamera ile baktı, kameranın açısından dolayı kıl görünmedi, biraz daha baktı, kist tespit edildi, biopsi istendi, oranın dar bir yer olduğu, alınamayacak yer olduğu için biopsi alamadılar. Ağrılarım arttı, ben bu iltihabı limon yiyerek atmaya çalıştım.”
Geniz bölgesinde siyahlık ve şişlik olduğunu söyleyen Yıldırım, “Özel hastanedeki bir profesör ‘bu konu beni aşar’ diyerek fakülteye gönderdi. Oradaki hocamız da bir şey olmadığını söylediler. Hacettepe’ye gittim, renkli tomografi istediler, sinüslerin içerisinde karşılıklı kist dolmuş. Ben anladım ki o kıl benimle birlikte besleniyor, kıl ölmemiş, 15 senedir dokudan beslendiğini öğrendim. Önemli yerlere ulaştırmaya çalıştım, ben bunları kafamdan uyduruyorsam raporlar da mı uyduruyor? Beni başından saldılar. Kılı göremedikleri için suçlu hasta, hele bir de sigara içiyorsanız, doktorun karşısına 1-0 yenik çıkıyorsunuz” diye konuştu.
Kıldan kurtulmak için yardım bekleyen Yıldırım, “Ben bu durumu 15 yıldır yaşıyorum, herkese duyurmaya çalışıyorum. Cumhurbaşkanlığı sitesine sunum çekip gönderdim ama kimseden dönüş olmadı” dedi.
Kategori

Reklam

Yorumunu ekle