Bakan Yerlikaya, Kayseri’de Devlet, Millet El Ele Dedi, Kayısı Dağıttı!

25
Yayın tarihi 5 Temmuz 2024 -

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 30 Haziran günü yabancı uyruklu şahıs tarafından 5 yaşındaki çocuğa tacizde bulunması üzerine bir çok olayın yaşandığı Kayseri’ye bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere geldi.
Kayseri’de 30 Haziran Pazar günü gerçekleşen yabancı uyruklu şahıs tarafından 5 yaşındaki çocuğa tacizde bulunması, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Şehirde yaşanan asayiş olayları sonrası yüzlerce kişi gözaltına alındı.
Kayseri’de yaşanan olayın diğer illere ve Suriye’ye de sıçraması üzerine geniş güvenlik önlemleri alınmıştı. Şehirdeki asayiş olayları hakkında Kayseri protokolüyle temasta bulunmak üzere İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kenti ziyaret etti.
Bakan Yerlikaya’nın Kayseri’deki programı sabah 8.00’deki Valilik ziyaretiyle başladı. Daha sonra AFAD İl Koordinasyon Merkezi’ne giden Bakan Yerlikaya’nın bir sonraki durağı Sarrafçılar Çarşısı oldu. Bakan burada esnafları tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Ardından burada bulunan bir esnaftan bir kasa kayısı alan Bakan Yerlikaya, elleriyle çevredeki vatandaşlara dağıttı. Ortaya renkli görüntüler çıktı.
Çarşıda adım atmadık yer bırakmayan Bakanın, dinlenme yeri yine bir esnaf oldu. Sandalye koyup çay molası vererek beraberindeki heyet ile vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Yerlikaya’ya ziyaretleri sırasında Vali Gökmen Çiçek, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve beraberindeki heyet eşlik etti.
#kayseri #içişleribakanlığı #aliyerlikaya

Kategori

Reklam